Radyo TimeRadyo Time

18 Mart’a yakışır bir gün oldu

Vatan savunması gereği Afrin'e yapılan Zeytin Dalı Operasyonu'nun 58. gününde Afrin İlçe Merkezine girildi ve teröristlerin sözde heykelleri yıkılarak darmadağın edildi. Afrin'in Çanakkale Zaferi olarak kutlanan 18 Mart günü kontrol altına alınmasıyla 18 Mart adını bir kez daha tarihe yazdırdı.
Bu haber 232 kere okunmuş.18 Mart 2018, Pazar - 14:10

 Zeytin Dalı Harekatı'nın en kritik sürecine start verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın son dakika açıklamasına göre, Afrin'de bu sabah saat 08.30 itibarıyla TSK ve ÖSO tarafından kontrol sağlandı. Erdoğan, "Afrin'de şu anda Türk ve ÖSO bayrakları dalgalanıyor" dedi. Afrin Merkezine Türk Bayrağı'nın asıldığı anlara ilişkin görüntüler de ortaya çıktı. 

 Zeytin Dalı Harekatı'nın en kritik sürecine sabah 04:15’te start verildi. Afrin İlçe Merkezinde özel kuvvetlere bağlı askeri birlikler 01:20’de sızma operasyonunu başlattı. 14 sektöre (bölüm) ayrılan ilçede operasyon ilk aşamada 7 farklı noktadan başladı.

 TSK, Afrin'de bugüne kadar etkisiz hale getirilen teröristlerle ilgili son sayıyı açıkladı. yapılan açıklamada, "3603 terörist etkisiz hale getirildi" denildi. Yapılan açıklamada ayrıca, "46 silah arkadaşımız şehit oldu, 225 yaralımız var" ifadeleri yer aldı. AA'nın saat 12:09'da yayınladığı bilgiye göre ise, TSK ve ÖSO, Afrin'de Mabadlı Belde Merkezini teröristlerden temizledi. Tüm belde merkezleri kontrol altına alınmış oldu.

 TSK ve ÖSO güçlerince kontrolün sağlandığı Afrin Şehir Merkezine Türk Bayrağı asıldı. Türk Bayrağı'nın asılma anının görüntüleri de ortaya çıktı. Afrin'in Çanakkale Zaferi olarak kutlanan 18 Mart günü kontrol altına alınmasıyla  18 Mart adını bir kez daha tarihe yazdırdı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 2 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki