Radyo TimeRadyo Time

“2018 yılı çok daha iyi olacak”

Rusya’nın En Büyük Fuarı MITT Moskova’ya katılarak tur operatörleriyle görüşen Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı Başkanı Adem Murat Yücel, “Pazar günü yapılacak Rusya Devlet Başkanlığı Seçimi sonrasında rezervasyonlar hızlanacak” dedi.
Bu haber 357 kere okunmuş.16 Mart 2018, Cuma - 14:02

 Rusya'nın En Büyük Uluslararası Turizm Fuarı MITT Moskova tamamlandı. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı bölgelere ayrılmış toplamda 1.200 metrekarelik alanda Türkiye tanıtımı yaptı. 

 Alanya’nın da tanıtıldığı bu alanların dışında Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) 50 metrekarelik özel yapım ayrı bir stantla bölgesini ön plana çıkardı. 7-11 Mart arasında Almanya’nın Başkenti Berlin’de düzenlenen ITB’de ilgi ve katılımın daha fazla olduğunu fakat MITT Moskova’nın da geniş potansiyelinden dolayı Rusya pazarı için çok önemli bir fuar olduğunun altını çizen ALTAV ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, “Almanya’dan sonra Rusya’da da yükselen grafik Alanya’nın dinamosu olan bu iki pazarda memnuniyet yarattı” dedi. 

 Aynı zamanda ALTAV’ın da Başkanı olan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in fuarın ilk gününde birebir tanıtım çalışmalarına ve görüşmelere katıldığını söyleyen Dahaoğlu, “Başkanımızın bizzat tur operatörleriyle bir araya gelmesi ve sektöre olan desteği ikili görüşmelerde elimizi güçlendiriyor” dedi. Fuarda, Dahaoğlu ile birlikte ALTAV Yönetim Kurulu Üyesi Gürol Birgen de yer aldı.

 Yapılan görüşmeler sonucunda açıklamada bulunan ALTAV ve Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise “Gözüken o ki ANEX’in uçak sıkıntısı çözüldükten sonra ve Rusya Devlet Başkanlığı Seçimi atlatıldıktan sonra turizmcinin beklentisi olan 5 milyon sayısına ulaşmak zor olmayacak” şeklinde açıklama yaptı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki