Radyo TimeRadyo Time

23 Nisan Etkinlikleri tüm gün sürdü

Alanya’daki 23 Nisan Etkinlikleri Atatürk Anıtındaki çelenk töreninin ardından İskele Şelale önündeki gösterilerle devam etti. Etkinlik kapsamında öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.
Bu haber 373 kere okunmuş.23 Nisan 2018, Pazartesi - 13:54

 Alanya’daki 23 Nisan Etkinlikleri Atatürk Anıtındaki çelenk töreninin ardından İskele Şelale önündeki gösterilerle devam etti. Etkinlik kapsamında öğrenciler, günün anlam ve önemini belirten şiirler okudu.

 Miniklerin halk oyunları, jimnastik ve minik mehter takımının gösterileri etkinlikte büyük alkış topladı. Öte yandan 23 Nisan Kutlamaları saat 11.30'dan itibaren, Alanya Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü paydaşlığında organize edilen 'Uluslararası 23 Nisan Festivali' ile birleşti. Bir hafta sürecek olan festivalin açılışı, halkın yoğun katılımıyla Alanya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. 

 Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er yaptığı açılış konuşmasında konuştu. Er'in ardından kürsüye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ise, "Bu yıl, Alanya Uluslararası Çocuk Festivali'nin ilkini düzenliyoruz. Dünyanın tek çocuk bayramını doya doya kutlamak için kaymakamlığımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte, birbirinden değerli katılımcılarla bu etkinliği yapıyoruz. Tüm çocuklarımızı aileleriyle birlikte bu festivale katılmaya davet ediyorum" deyip etkinliği düzenleyen taraflara ve mali destek veren sponsorlara teşekkür etti.

 Yücel'in ardından kürsüye gelen Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu  konuştu. Konuşmaların ardından Parlayüksel İlkokulu Öğrencileri folklor oyunu sergiledi.

 Festival, Litvanya, Polonya ve Finlandiya'dan gelen katılımcıların dans gösterileriyle devam etti. Bu gösterilerin ardından sahneye çıkan Kazak çocukların dövüş gösterisi ve şarkı performansları ilgiyle izlendi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki