Radyo TimeRadyo Time

3 kooperatifin genel kurulu yapıldı

Alanya'da faaliyet gösteren ve Ali Akkaya'nın Başkanı olduğu Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Velittin Yenialp'in başkanı olduğu Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Hüseyin Alataş’ın başkan olduğu S.S. Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi de bugün kongrelerini gerçekleştirdiler.
Bu haber 160 kere okunmuş.01 Şubat 2018, Perşembe - 14:31

 Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ile 10.00'da genel kurullar başladı.

 Alanya Şoförler Odası Düğün Salonu’ndaki genel kurullara Esnaf ve Sanatkarlar 6. Bölge Birliği Başkanı Ahmet Tural, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, MHP İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya Pansiyoncular Odası Başkanı Hüseyin Değirmenci, Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya, Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Velittin Yenialp, Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hüseyin Alataş, Alanya Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri Demir ile kooperatiflerin üyeleri katıldı.

 Genel kurulda önce divan oluşturuldu. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda sonra yönetim ve denetim kurulu raporları ile bilanço ile gelir-gider hesapları okundu. Yönetim kurulu raporunda Alanya Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin borcu bulunmadığı ve 1.596 ortağının var olduğu, 92.000.000 TL plasmana ulaştığı belirtildi. Daha sonra yönetim, denetim kurulu raporları ve bilanço gelir giderleri ayrı ayrı ibra edilerek oy birliği ile kabul edildi. Gündemde 2018-2019-2020 genel kurullarının birleştirilerek 2021’de yapılması da kabul edildi. Sonra 2018-2019-2020 yıllarına ait tahmini bütçe oylamaya sunularak kabul edildi. Genel kurulda kooperatife gayrimenkullerin satışı için yetki verilmesi de kabul edildi. Genel kurulda yönetim ve denetim kurulu ile bölge temsilcisi seçimi de yapıldı. Buna göre Denetim Kurulu Asil Üyeliklerine Ali Akkaya, Servet Karakulak, Ünal Akay, Denetim Kuruluna Fazıl Şimşek, Fatih Okşar, Bölge Temsilciliğine Ali Akkaya, Servet Karakulak, Ünal Akay ve Fazıl Şimşek seçildiler.

 Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Gümrük ve Ticaret İl Müdürü Seval Dizerkonca, kongreye katılan tüm esnaflara teşekkür etti. Başkan Yücel de, esnaflar adına bu yıl turizmin iyi geçeceğini söyledi. Akkaya da, “Esnaf olarak krediyi krediyle ödemek gibi bir yanlışlığa gidiyoruz. Esnaf müracaat ediyor. En üst limitimiz 200.000 TL. En üst vademiz 5 yıl. Esnaf olarak nasıl ödeyeceğimizi planlamıyoruz. Bankacılık sistemi ödeme imkanı üzerine kurulmuştur. Ödeme imkanını düşünerek kredi kullanmanızı tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

 Daha sonra Alanya Keykubat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kuruluna geçildi. Tek Başkan Adayı olan Velittin Yenialp, tekrar seçilerek güven tazeledi. Yenialp, ortaklarına teşekkür etti.

 Son olarak saat 15.30’da başkanlığını Hüseyin Alataşı’n yaptığı S.S. Alanya Sanayi Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin kongresi gerçekleşti. Üyelerden aldığı destek ile güven tazeleyen Alataş, tekrar başkan oldu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki