Radyo TimeRadyo Time

“40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi”

MHP'den ihraç edilen Cafer Uyar, konuyla ilgili ilk kez bir açıklama yaptı. Uyar, "Kırk yıl düşünsem, böyle bir garabeti yaşayacağım aklıma gelmezdi" dedi.
Bu haber 403 kere okunmuş.16 Mart 2017, Perşembe - 14:43

 Milliyetçi Hareket Partisi’nde geçtiğimiz günlerde 3 isim partiden ihraç edilmişti. Meral Akşener'e açık destek veren Cafer Uyar, Yücel Apaydın ve Hilmi Er partiden ihraç edilen isimler oldu. Alanya eski İlçe Başkanı ve Eski Milletvekili Adayı Cafer Uyar konuyla ilgili ilk kez konuştu.

 "Sevgili gönül dostlarım" diyerek, sözlerine başlayan Uyar, partiden ihraç edildiğine dair tebligatın eline ulaştığını söyledi. İhraç kararını çerçevelettiğini belirten Uyar, "Tabii ki üzgünüm, elbette şaşkınım ama pişman değilim. Bilirim ki milli mücadele başlarken İstanbul'dan Anadolu'ya geçerek milli kuvvetlere katılan yiğitlere de aynı şeyler reva görülmüştü" dedi.

 Uyar sözlerine şu şekilde devam etti: "Apoletleri sökülüp, idam fermanları yayınlamıştı. İş birliğine boyun eğenler de İstanbul'da kalmıştı.Onun için bu bir bitiş değil, yeniden doğuştur. Kırk yıl düşünsem böyle bir garabeti yaşayacağım aklıma gelmezdi. Demek ki olabiliyormuş.Yaşayan her şeyi görebiliyormuş. Çaşıtın sadakati makbul, Çeri ve Alp'in baş kaldırışı hoş görülmezmiş. Çünkü amaç gelecek değil günü korumakmış. Adımı kütüklerinden silebilirler. Lakin ömrümü verdiğim, kara sevdam dediğim davamı yüreğimden söküp alamazlar. Bazı hasletler sonradan kazanılmaz; doğuştan gelir, çünkü genlerde vardır. Haramzadelikte öyledir. Genlerden gelir. Haramzadeler ne yaparsa yapsınlar meşruiyetle buluşamazlar. Gün olur çukurlarında boğulup giderler. Hamd olsun yüce mevlamın verdiklerine. Ondan gelen her şeye razıyız, elhamdülillah ve duam odur ki bu karar için kim teklifte bulundu ise, o teklifin altına kim imza attı ise, o teklifi kim karara bağladı ve bu kararı kim onayladı ise Yüce Mevlam bu dünyada ve öbür dünyada iki yakalarını bir araya getirmesin inşallah. Allah derim, başka bir şey demem. Gönüldaşlarımın ve kamuoyunun ilgisine, bilgisine ve taktirlerine arz olunur”

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler: Cafer Uyar   MHP  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Cumhurbaşkanı kim olsun?
 
haber yazılımı: buki