Radyo TimeRadyo Time

“5 bölgeye mega sanayi bölgeleri kuracağız”

AK Parti’nin En Genç Milletvekili Sena Nur Çelik, sanayi esnafı ile sohbet etti. Çelik, burada yaptığı açıklamada son 16 yılda kalkınma ve sanayi alanında büyük bir ilerleme kaydettiğini söyledi.
Bu haber 318 kere okunmuş.20 Haziran 2018, Çarşamba - 14:02

 AK Parti’nin En Genç Milletvekili Sena Nur Çelik, 24 Haziran Seçim Çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.Çelik’in istikametinde bu kez Alanya Sanayi Sitesi vardı. Çelik, burada sanayi esnafı ile sohbet etti.

 Yeni dönemde ‘Milli Sanayi’ ve ‘Milli Teknoloji’ vurgusu yapan Çelik, “Türkiye’ye sanayi ve teknolojide çağ atlatmak için çalışıyoruz. Şimdi büyük bir atılıma hazırlanıyoruz. 5 bölgemizde mega sanayi bölgeleri kuruyoruz” dedi.

 Çelik, Türkiye’nin yeni ve yerli teknolojiye dayalı sanayi politikasının meyvelerini vermeye başladığına dikkat çekti. Dijital Türkiye'nin vaktinin geldiğini söyleyen Sena Nur Çelik, “Mili teknoloji hamlesi ile Türkiye'nin sanayi ve teknoloji alanında dünyada söz sahibi ülkeler arasında yer alması için çalışıyoruz. Milli teknoloji hamlesini başlatmayı hedefliyoruz” dedi.

 Terörle mücadelenin taarruz esaslı yürütüldüğüne dikkat çeken AK parti Antalya Milletvekili Adayı Çelik, “Amerika ile  yapılan anlaşma kapsamında Türk Silahlı Kuvvetlerimiz Münbiç'e girdi. Fay hatları kırılgan bir coğrafyada topraklarımızı korumak için büyük operasyonlar yapıyoruz. Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatı ile tüm dünyaya gücümüzü gösterdik. Yurt içinde ve sınır ötesinde PKK'nın belini kırdık. Kendi milli ve yerli silahlarımızla düşmanın olduğu her yere gittik, gidiyoruz. Terörle mücadelede savunma yerine taarruz esaslı bir yol izliyoruz. Eskiden boş dağlar ve taşlar bombalanıyordu. Hem savunma sanayinde hem siyasi anlamda dışa bağımlı Türkiye artık yok. Vatan topraklarımız söz konusu olduğunda gözümüzü kıpmadan gereğini yaptık, yapıyoruz. Mehmetçiğimiz karda, kışta, dağda, şehirde teröristlere göz açtırmıyor. Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kararlı duruşu ile sınırlarımızı teröristlerden temizledik. ‘Türk Askeri Afrin'den çıkamaz’ diyorlardı. Ne oldu? Planlı ve başarılı operasyon kısa sürede zaferle sonuçlandı. 4.500 terör örgütü üyesi etkisiz hale getirildi. Teröristler Afrin'den süpürüldü” diye konuştu. 

 Sena Nur Çelik, esnaf ziyaretinin ardından Şekerhane Mahallesi'nde hemşehrileriyle bir araya geldi. Ardından da Alanya Ticaret ve Sanayi Odasında Alanya’da faaliyet gösteren su sporları temsilcileriyle buluştu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki