Radyo TimeRadyo Time

54. Kütüphane Haftasında kitap kurtları ödüllendirildi

Alanya Belediyesi Kütüphanelerinde ‘’Bu Şehirde Okur Var’’ sloganı ile 54. Kütüphane Haftası Etkinlikleri kapsamında Alanya Belediyesine bağlı Emine Hacıkura Kütüphanesinde sertifika töreni düzenlendi
Bu haber 484 kere okunmuş.27 Mart 2018, Salı - 15:34

 26-30 Mart tarihleri arasında ‘’Bu Şehirde Okur Var’ ’sloganı ile başlayan etkinliklerde Demirtaş ve Alanya Emine Hacıkura Kütüphanelerinde özellikle çocuklara yönelik etkinlikler yapıldı. Alanya Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından kütüphaneleri ziyaret eden öğrencilere çeşitli eğlence programları sunuldu. Emine Hacıkura Kütüphanesinde gerçekleştirilen etkinliğe katılan Alanya Belediye Başkanı Adem Murta Yücel, bu tür etkinliklere öğrencilere kitap okumanın önemini anlatmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu yıl kütüphaneler haftası etkinlikleri kapsamında  “Bu Şehirde Okur Var” sloganı ile Alanya Belediyesin kütüphanelerinde bir hafta sürecek etkinlikler düzenliyoruz. Çocuklarımızda kitap okuma farkındalığının artmasını ve Kütüphane kullanımının daha geniş kitlelerce benimsenmesini amaçlayan etkinlikler kapsamında son 1 yıldır Kütüphaneyi ziyaret ederek en çok kitap okuyan öğrenci ve vatandaşlarımıza başarı sertifikası ve motivasyon hediyeleri de takdim ettik. Başarılarının devamını dileyerek etkinlikte emek harcayan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 Etkinlikler kapsamında bugün Demirtaş Hikmet Mustafa Akın Kütüphanesinde Çocuk Kitap Yazarı Aydoğan Yavaşlı ile söyleşi ve imza etkinliği gerçekleştirildi. Demirtaş Mahallesi ‘nde bulunan ilkokullardan etkinliğe birçok öğrenci katıldı. Katılımcı öğrenciler ile birlikte sohbet havasında gerçekleşen söyleşide çocuklar yazara, yazarlıkla ve kitap okumak ile alakalı merak ettikleri soruları yönelttiler. Kitap okumanın, kütüphaneleri kullanmanın faydaları üzerinde duran Yazar Yavaşlı hayatta başarılı olmanın en önemli yollarından birinin kitap okumaktan geçtiği öğütledi. Alanya Belediyesi’nin öğrencilere yönelik bu kültür çalışmalarının diğer kurumlara da örnek olması gerektiğini dile getiren Yavaşlı, imza etkinliği sırasında da öğrenciler ile sohbet ederek okumanın önemine vurgu yaptı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki