Radyo TimeRadyo Time

550 küçük baş hayvan telef oldu

Aşırı sıcaklar nedeniyle Manavgat’ın Hatipler Mahallesinde de yangın çıktı.Yangında 550’e yakın küçükbaş hayvan telef oldu. İşte insanın yüreğini dağlayan o görüntüler:
Bu haber 316 kere okunmuş.01 Temmuz 2017, Cumartesi - 14:03

 Aşırı sıcaklar nedeniyle Manavgat’ın Hatipler Mahallesinde bir trafodan başladığı belirtilen yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. 

 Yangın, ekili alan ve zeytin ağaçlarına sıçradı. Büyüyerek devam eden yangın, Hatipler Mahallesi, 103 Sokak, Yeni Mahalle Mevkiinde bulunan Alaaddin ve Selahattin Gök Kardeşlere ait ağıllara ulaşarak tüm ağılı sardı. Ağıl içinde Kurban Bayramı için beslenen koyun ve kuzular da yangında telef oldu.

 Ağıllarda bulunan 600 dolayındaki koyun ve kuzudan sadece 50 tanesinin kurtarılmasını sağlarken, 550 dolayında küçükbaş hayvan yanarak telef oldu. 

 Ağıllar tamamen yanarken, hayvanların yanı sıra hayvanlara verilmek üzere ağılların yanında depolanan yemlerde tamamen yandı. Ağılların yanında otlayan 3 inek yangından nasibini aldı. Alevlerden kaçmaya çalışan ineklerin derisi büyük ölçüde yandı. Hayvan sahiplerinin eşleri de yaşananlar karşısında fenalık geçirdi. 

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 4 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki