64 personel Güvenilir Eller Sertifikası aldı

Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim programını bitiren 64 personele sertifikaları verildi. Alanya Belediyesi ve Unilever Food Solutions ile Mart ayında yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde yürütülen “Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim” programını tamamlayan Alaiye Resort Otel’in 64 mutfak personeline düzenlenen törenle sertifika verildi.
Bu haber 243 kere okunmuş.20 Temmuz 2018, Cuma - 12:02

 Avsallar Mahallesi’ndeki Alaiye Resort Otel’de düzenlenen törene Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş, Alaiye Otel Ortaklarından Hüseyin Uysal, Otel Müdürü Selim Soylu, Mutfak Şefi Şinasi Karanlıkoğlu ve sertifika alan otel personeli katıldı.

 Törende, Türkiye’nin ilk ve tek online gıda güvenliği eğitim-sertifika programından faydalanan Alanya’daki son işletmenin Alaiye Resort Hotel olduğunu söyleyen Mutfak Şefi Şinasi Karanlıkoğlu, bu projeyle toplam da 64 mutfak ve servis personelinin eğitim aldığını vurguladı. 

 Tek seferde 64 otel personelinin bu eğitimi tamamlayarak önemli bir başarıya imza attığını hatırlatan Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yenialp, törende sertifika alan personeli tebrik etti. Başkan Yardımcısı Yenialp’in konuşmasının ardından, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş tarafında törene katılanlara, gıda güvenliği hakkında Alanya Belediyesi tarafından hazırlanan sunum izletildi. Sertifika töreni, günün anısına toplu fotoğraf çekimi ve Güvenilir Eller pastasının kesilmesiyle tamamlandı.

 Güvenilir Eller Gıda Güvenliği Online Eğitim Programı kapsamında, Alanya Belediyesi ve Unilever Food Solutions arasında Mart ayında örnek bir işbirliği başlatılarak Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Unilever Food Solutions Türkiye, Orta Asya ve İran Genel Müdürü Önder Arsan’ın katıldığı bir işbirliği protokolü imzalanmıştı. İlk kez bir yerel yönetimle işbirliği yapılan projede, Alanya bölgesinde turizm ve yeme-içme sektöründen meslek birliklerine varıncaya kadar, çalışan tüm personele online gıda güvenliği eğitimi verilmeye başlandı.

 Projeye destek veren Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Alanya Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Otelciler, Pansiyoncular Lokantacılar, Kafeteryacılar ve Turistik Eşya Satıcıları Odası, Alanya Akdeniz Profesyonel Aşçılar Birliği, Altınkepçe Turizm ve Aşçılar Derneği, , Alanya Yiyecek ve İçecek Yöneticileri Derneği üyeleri her geçen gün eğitimlerini tamamlayarak hedeflerine yaklaşmaya devam ediyorlar.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki