Radyo TimeRadyo Time

8 aylık hamile kadın ile eşini rehin aldı iddiası

Avsallar Mahalle Muhtarı İbrahim G. ve Orhan K.'nin, 8 aylık hamile kadın ve eşini silah zoruyla rehin aldığı iddia edildi.
Bu haber 774 kere okunmuş.07 Ağustos 2018, Salı - 14:14

 Olay, Alanya’nın Kargıcak Mahallesi’nde 31 Temmuz Salı günü saat 18.00 sıralarında meydana geldi. Manavgat’ta ikamet eden ve 8 aylık hamile olan Elif Demir, doğuma günler kala anı olması için eşi İsmail Saygılı ile Alanya’da düğün fotoğrafçılığı yapan Ahmet Karagöz ve ekibi ile fotoğraf çekimi için anlaştı. Çekim için daha önce de birkaç kez gittikleri Kargıcak Mahallesi’ndeki Karagedik-Havuzbaşı Mevkindeki sahili tercih eden fotoğrafçılar ile Elif ve İsmail çifti beklemedikleri bir olayla karşılaştı.

 İddiaya göre olay şöyle meydana geldi; çekim yapan fotoğrafçılar ve çifte sahilin yanındaki bahçeden bir şahıs, küfürler ederek özel mülkü olduğunu ve oradan gitmelerini söyledi. Daha sonra sahildekilerin üzerlerine taş atan şahıs, hamile kadın olduğunu söyleyen fotoğrafçıların yoğun itirazları üzerine bahçenin yanındaki eve döndü.

 Çekimi tamamlayıp sahilden yola çıkan ekip gitmek için araçlarına yöneldiklerinde ise daha önce taş atan şahıs ile yanındaki birkaç kişinin kendilerini beklediklerini gördü. Fotoğrafçı Ahmet Karagöz ve ekibi hemen araçlarına binip giderken Elif Demir ve eşi İsmail Saygılı, gidecekleri sırada Avsallar Muhtarı İbrahim G., elindeki tabancayı gösterip hiçbir yere gidemeyeceklerini söyledi.

 Fotoğrafçılar gelince kadar kendilerini bırakmayacaklarını söyleyen Muhtar G., “Burası benim mıntıkam, sizi öldürürüm. Devlet de gelse, jandarma da gelse bana hiçbir şey yapamaz” diyerek orada bulunan otobüs durağına Elif ve İsmail çiftini zorla oturttu. Elif Demir’in kendilerinin rehin alındığını telefonla haberdar ettiği fotoğrafçı ekibinden Enes Akça da olay yerine gelince Muhtar İbrahim G.’nin arkadaşı İbrahim D. tarafından boğazına bıçak dayanarak tehdit edildi. Daha önce araçlarıyla uzaklaşmayı başaran Ahmet Karagöz ve ekibi, olayı bildirdikleri jandarma ekibiyle olay yerine gelerek şahıslardan şikayetçi oldular. Elif Demir de eşi ile gittiği Mahmutlar Jandarma Karakolu’nda şahıslardan şikayetçi oldu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki