Radyo TimeRadyo Time

80 kişinin zehirlendiği olayın sır perdesi

Kestel’deki turistik tesiste kalan, kusma ve bulantı şikayetiyle hastaneye giden 25’i çocuk 80 kişinin hasta olmasının nedeni belirlendi. Hastalarda bir diğer adı Akdeniz virüsü ya da mide gribi olan Nora virüsünün saptandığı öğrenildi.
Bu haber 320 kere okunmuş.14 Temmuz 2018, Cumartesi - 15:33

 Geçtiğimiz günlerde Kestel Mahallesi’nde bulunan 4 yıldızlı turistik tesiste konaklayan 80 kişi, geçtiğimiz gün akşam yemeğinden sonra karın ağrısı, kusma ve bulantı şikayeti  ile hastaneye kaldırılmıştı. Tesise çağrılan 25 ambulansın taşıdığı, 80 hastadan 40 tanesinin durumunun ciddi olduğu anlaşılmış, 40 kişinin durumu adli vaka olarak kayıtlara geçti. Hastalarda bir diğer adı Akdeniz virüsü ya da mide gribi olan nora virüsünün saptandığı öğrenildi. 

 Kusma, bulantı şikayetiyle  tedaviye alınan hastalardan bir bölümü taburcu edilirken, otelde dün başlatılan incemeler de sona erdi. İl Sağlık Müdürlüğü, Tarım, Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü Ekiplerinin ayrı ayrı yaptığı inceleme ve alınan numunelerden gelen ilk sonuçlara göre turistlerin hastanelik olma nedeni su. Tesiste kullanılan damacanalar, depodaki su ve çeşmelerden akan sudan numune alındı. Otelin kuyu suyu kullandığı, müşteriye verilen buzun kuyu suyu ile elde edildiği, damacanalardaki suyun da paketlenmiş su olmadığı, sağlıklık koşullarda doldurulduğu anlaşıldı. Besinlerden alınan numunelerin tahlil sonuçları ise henüz açıklanmadı. İlk tahlil sonuçlarından sonra Tarım, Gıda Müdürlüğünün raporunun beklendiği, turistik tesis hakkında kapatma kararının verileceği de gelen bilgiler arasında. Sağlık Bakanlığı’nın bu tür durumlar karşısında tüm tesisatlar yenilenmeden tesislerde kullanım izni vermediğini, Turizm Bakanlığı’nın da olur almadan tesisi açmadığı edinilen bilgiler arasında.  

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki