Radyo TimeRadyo Time

80 yıllık Alanyalılar hayatlarında ilk kez Alanya Kalesi’ni gördü

Alanya Belediyesi, Sapadere Mahallesi’nde yaşayan 35 yaşlı vatandaşı, Alanya Kalesi’ne götürdü. Hayatları boyunca Kale’ye çıkma imkanı bulamayan yaşlılar, Başkan Yücel’e bu unutulmaz hizmet için teşekkür etti.
Bu haber 329 kere okunmuş.27 Aralık 2018, Perşembe - 13:53

 Alanya Belediyesi’nden yaşlılara yönelik anlamlı proje. Alanya Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğünce düzenlenen organizasyonda Sapadere Mahallesi’nden 35 yaşlı vatandaş, ömürleri boyunca çıkma fırsatı bulamadıkları Alanya Kalesi’ni köşe bucak gezdiler. Damlataş Mağarası’nda başlayan gezi, Teleferik ile Ehmedek ve İç Kale’de devam etti.

 Alanya Kalesi’ni büyük bir ilgiyle gezen yaşlılar, gezinin ardından Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ile Öğretmen Evi’nde organize edilen yemekte bir araya geldi. Kendilerine verilen hizmet için Başkan Yücel’e teşekkür eden yaşlılar; “80 yıllık ömrümüzde ilk kez Alanya Kalesi’ne sizin sayenizde çıktık. Allah sizden ve ekibinizden razı olsun” diyerek memnuniyetlerini dile getirdiler.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kalesi’ni görmeyen kalmasın diyerek projenin devam edeceğini müjdeledi. Başkan Yücel; “Kalemiz bizlere atalarımızdan miras. Bu mirası da görmek herkesin hakkı. Kırsal mahallelerimizdeki yaşlı vatandaşlarımıza yönelik başlattığımız bu projeyle haftanın 2 günü onları evlerinden alacağız. Kaleyi gezdireceğiz ve yine evlerine bırakacağız" dedi.

 Yaşlılara yönelik Alanya Kalesi’ne düzenlenen gezinin, Sapadere Mahallesi’nin ardından Yaylakonak Mahallesi’ndeki yaşlı vatandaşlarla devam edeceği açıklandı. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki