Radyo TimeRadyo Time

81 il için İçmesuyu Eylem Planı hazır

Alanya İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisleri Çalışmaları, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Antalya'da içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmak için çalışmalara devam ediyor.
Bu haber 228 kere okunmuş.04 Ağustos 2018, Cumartesi - 13:35

 DSİ'den yapılan açıklamada, DSİ Genel Müdürü Murat Acu, ülkenin içme, kullanma ve sanayi suyu ihtiyacının yarısından fazlasının dsi tarafından yapılan içmesuyu tesislerinden karşılandığını söyledi.

 "81 il için İçme Suyu Eylem Planı"nı hazırladıklarını belirten Acu, plan çerçevesinde şehirlerin ve ilçelerin 2040-2050-2071 yıllarına kadar içme suyu meselesini çözüme kavuşturduklarını ifade etti.

 Bu kapsamda Alanya’da içme suyu sorununu tamamen ortadan kaldırmak için projelendirilen Alanya İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi İnşaatlarında sona gelindiğini kaydeden Acu, "Proje ile Dim Barajı'ndan alınacak günlük 90.000 metreküp ham su insani tüketim amaçlı sular hakkında yönetmelik esasına uygun olarak arıtarak 484.610 kişiye yıllık 47,3 milyon metreküp içme suyu temin edilecek, Alanya’nın 2045 yılına kadar içme ve kullanma suyu ihtiyacı karşılanacaktır" dedi. Acu, projenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki