Radyo TimeRadyo Time

“Acil durumlarda 112’yi arayın”

Türkiye genelinde 2009 yılında Polis, Jandarma, Ambulans, Afet Acil, Sahil Güvenlik, İtfaiye ve Orman Yangını acil durum ihbarları 112 tek numara altında toplanmıştı.
Bu haber 61 kere okunmuş.09 Mart 2020, Pazartesi - 10:54

Bu kapsamda yurt genelinde tanıtım çalışması başlatıldı. İçinde Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı itfaiye ekiplerinin de yer aldığı 7 ayrı kurum 2009 yılından bu yana acil durumlarda 112 çağrı merkezinden olaylara yönlendiriliyor.

112 çağrı merkezinin daha iyi anlaşılması, ve gereksiz yere meşgul edilmemesi amacıyla ‘112 Acil Durumda Tek Numara' tanıtım projesi başlatıldı. Antalya Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü’nce başlatılan çalışma 9-17 Mart 2020 tarihlerinde Alanya’da gerçekleştirilecek. Müdürlükçe oluşturulan üç ayrı ekip, Kamu kurumları, okullar ve AVM’ler başta olmak üzere insan yoğunluğunun fazla olduğu mekanlarda tanıtım çalışmalarını yapıyor. Kapsamlı bir şekilde yapılan çalışma öncesi ekipler, Alanya Kaymakamlığı ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Alanya Hizmet Birimi’ni ziyaret ederek çalışmalarına start verdi. Ziyaretler sırasında hangi durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezi’nin aranacağı ve neden boş yere meşgul edilmemesi gerektiği konusunda bilgiler de veriliyor. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki