Radyo TimeRadyo Time

Adalet Bakanlığı personel alımı sürüyor

Adalet Bakanlığı, bu yıl adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında görevlendirmek üzere yeni personel alımını sürdürürken, Antalya Adliyesi'nde 327 kişilik kadro için 2.067 kişi müracaat etti.
Bu haber 231 kere okunmuş.09 Temmuz 2018, Pazartesi - 16:23

 Adalet Bakanlığı, bu yıl adliyeler, cezaevleri ve bakanlık merkez teşkilatında görevlendirmek üzere yeni personel alımını sürdürürken, antalya adliyesi'nde 327 kişilik kadro için 2.067 kişi müracaat etti.

 Bu yılın ilk 4 ayında adliyelere 2.800 personel alan bakanlık, ek olarak 500 personel alımı için harekete geçti. Bu personelden 327'si Antalya Adliyesi'nde istihdam edilecek. İş başvurusu için sabah erken saatlerde Antalya Adliyesi'ne gelen yüzlerce kişi, sıcak havada uzun kuyruklar oluşturdu. 327 kişinin alınacağı kadro için 2.067 kişi uygulamalı ve sözlü mülakat için kayıt yaptırdı. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu çadırlarda ve yolda kendilerine sıra gelmesini bekleyenleri aileleri de yalnız bırakmadı. Kimisi adliye önünde dua ederken, kimisi de kaldırımda klavye ile yazım tekniğini geliştirmeye çalıştı.

 Antalya ve ilçelerdeki adliyelere 327 kişinin alınacağını söyleyen Başsavcı Ramazan Solmaz, "Antalya Adliyesi'ne 163, bölge Adliye Mahkemesi'ne 17, Alanya'ya 26, Elmalı'ya 14, Manavgat'a 20, Kemer'e ise 1 Zabıt Katibi alıyoruz. Ayrıca, Antalya İcra Katipliği'ne 43, Alanya İcra Katipliği'ne 10, Manavgat İcra Katipliği'ne 3, Elmalı İcra Katipliği'ne ise 1 personel istihdam edeceğiz. Antalya, Manavgat ve Bam'a aşçı kadrosu ile 3 kişi alacağız" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki