Radyo TimeRadyo Time

AGC'de Gaye Coşkun Dönemi başladı

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanlığına oy birliği ile Deneyimli Gazeteci Gaye Coşkun seçildi.
Bu haber 533 kere okunmuş.17 Aralık 2018, Pazartesi - 09:02

  Alanya Gazetecilere Cemiyeti (AGC) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen genel kurula Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, siyasiler ile gazeteciler cemiyetinin üyeleri katıldı. 

 Genel kurul öncesinde AGC 2017 Yılı Medya Başarı Ödülleri Töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından genel kurula geçildi. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda AGC faaliyet raporunun sunulmasının ardından oluşturulan divanın başkanlığına Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni seçildi. 

 Divan Başkanlığına seçilen Yeni, basının birbirine destek olması gerektiğine dikkat çekti. Yeni, “Alanya ve Antalya olarak birlik beraberliğe, birbirimize daha çok dokunmaya, sektörün birikmiş sorunlarının çözümüne odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Tek kadın aday çok güzel bir hareket. Daha fazla ilan alanlarımızı nasıl çoğaltırız? Bir fazla meslektaşımıza nasıl ekmek kazandıracağız buna bakmamız lazım” dedi. 

 Yönetim ve denetim kurulu faaliyetlerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından TOKİ ile sözleşme yapma ile AGC’ye üst kurullara üye olma ve ayrılma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi maddeleri kabul edildi. Çeşitli maddelerin görüşülmesinin ardından divana tek aday olan Gaye Coşkun’un listesi sunuldu. Üyelere ibra edilen liste oy birliği ile kabul edildi. 

Gaye Coşkun’un listesi şu isimlerden oluştu:

Başkan 

Gaye Coşkun

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Ahmet Tunç
Ali Doğan 
İbrahim Barış Başar 
Emel Yüzbaşıoğlu 
Ferit Kesen 
Engin Anak 
Mehmet Çelik 
Mustafa Sucu 
Mustafa Bayır 
Necati Şatana 
Yağmur Mercimek 
Zeliha Basar 

Denetim Kurulu Asil Üyeleri

Ercan Yıldırım 
Burak Gül 
Özgür Yılmaz 

Onur Kurulu Asil Üyeleri

Şaban Alma 
Mustafa Kurt 
Cuma Kayacı 

Üst Kurul Delegeleri 

Fazıl Tunç 
Cevdet Zamanoğlu 
Mehmet Ali Gürses 
Seda Kara 

Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Delegeleri 

İmran Çelik Karlı 
Hasan Özmen 
Ülkü Arslan 
Erkan Uysal 

 AGC’ye başkan seçilmesinin ardından teşekkür konuşması yapan Gaye Coşkun; “Gazetecilik mesleğinde 27 yılı geride bırakan, 12 yıldır AGC Yönetiminde görev yapmış biri olarak, içinizden biri olarak, çalışan bir gazeteci olarak, beni başkan olarak görme tercihinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü bu aynı zamanda bir değişim ve dönüşüm anlamına geliyor. Bir çalışanın başkan olması kararı, bence çok değerliydi. Ayrıca bir kadın başkanı tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum. AGC’nin kuruluşundan günümüze geçirdiği süreçte pek çok şeye şahitlik etmiş birisi olarak karşınızdayım. Bu sebeple de emeği geçenlere ve eski yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum"dedi.

 Coşkun konuşmasına TOKİ konusu, AGC’nin hizmet binasının aktif hale getirilmesi, çarşı merkezinde bir sosyal alan oluşturulması, sayıları gün geçtikçe artan sokak reklamlarının kurumların reklamlarına zararı, sektörün yaşadığı itibar kaybı, dijital medyanın yarattığı etki, Facebook gazeteciliği, kalitesi düşen rekabet, yok olma yolundaki meslek etiği, ihlal edildiği düşünülen birlik beraberlik gibi konular benim sizlerle yaptığım görüşmede aldığım notlardı. Bütün bunların farkındayız ve tüm bunların çözümü noktasında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla çalışma sözü veriyorum. TOKİ davamızdan vazgeçmeyeceğiz; içiniz rahat olsun. En çok bu konuda kaygı vardı. Konunun takipçisi hep birlikte olacağız. Tüm üyelerimizin konut edinmesi noktasında çalışma yapacağız. Bunun için çok gayret göstereceğiz. Bunun için size söz veriyoruz. TOKİ konusunda tüm gelişmeleri sizlerle nokta nokta, an an paylaşacağız. Yeni yönetim kurulunda alacağımız her kararlarımızı sizlerle paylaşacağız. İçinizden biri, bir çalışan olarak bana göstermiş olduğunuz güven, verdiğiniz destek aslında sorumluluğumuzu artırıyor. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Bu sorumluluğun bilincinde olarak çalışacağız. Bunu bilmenizi istiyorum. Yapacağımız güzel işler için biz çalışan gazetecilere sorumluyuz. Biz her başardığımız güzel işte çalışan gazetecilerin bundan sonra yönetimler yer alma hakkının artacağını biliyorum. Bu yüzden daha fazla sorumluluk taşıdığımı biliyorum. Bu bilinçle davranacağımıza size şimdiden söz veriyorum” diye konuştu. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki