Radyo TimeRadyo Time

Akaryakıt dolum tesisine tepkiler büyüyor

Alanya ve Gazipaşa İlçelerinde dolum ve depolama tesisi olan bir akaryakıt dağıtım şirketinin kapasitesini yükseltmek istemesine, ilçe parti başkanları ve bölge halkı tepki gösterdi.
Bu haber 247 kere okunmuş.21 Kasım 2017, Salı - 14:22

 Toplantıya MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut, MHP 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, çok sayıda bölge halkı ve partililer katıldı. 

 Toplantı sonrası açıklama yapan, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, Alanya’nın Yeşilöz ve Uğrak Mahallerinde yapılmış olan ve kapasitesini artırmak isteyen dolum tesisi için bir araya geldiklerini söyledi. Türkdoğan, “Akaryakıt ve LPG depolama tesislerinin kapasitesini artırmasına karşı olduğumuzu bir kez daha beyan etmek üzere bölge haklımız ile bölge muhtarlarımız, siyasi partilerin temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle birlikte bir toplantı yapıldı. Bizler de MHP Alanya İlçe Teşkilatı olarak bu toplantıya iştirak ettik. Yaklaşık 3 aydır zaten bu tesisin kapasitesinin artırılacağını duyduğumuz an itibariyle biz tepkimizi ortaya koyduk” dedi.

 CHP Alanya İlçe Başkanı Ali Takavut da, akaryakıt ve LPG depolama tesislerine tepki için burada olduklarını aktardı. Takavut, “Bu anda bu tesis faaliyet gösteriyor ve ÇED raporu alınmış, ancak ortada şöyle bir durumu var; Tesisin büyütülmesi söz konusu ve büyütülmesi gerek turizm, tarım ve inşaat sektörü açısından Alanya için bir felaket olacaktır. Bu tesisin büyümemesi için tüm Alanya’da yaşayan vatandaşlar, STK kuruşları, oda temsilcileri ve siyasi parti temsilcileri hep beraber hareket etmeliyiz” diye konuştu. 

 MHP 23. Dönem Antalya Milletvekili Hüseyin Yıldız, Türk turizminin yüzde 20’sini yöneten ve 40 bin civarında yabancıya konut satılan bölgede böyle bir tesisin yapılması Alanya’nın kucağına bırakılan bir canlı bomba olduğunu belirtti.  

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki