Radyo TimeRadyo Time

Akkaya son noktayı koydu

Alanya Şoförler Odası Başkanı Ali Akkaya, son günlerde yaşanan taksi krizi ile ilgili net konuştu. Akkaya, “Yasal tüm işlemler UKOME’nin yetkisinde” dedi.
Bu haber 462 kere okunmuş.19 Haziran 2017, Pazartesi - 14:08

 Mahmutlar Taksi’ye şehir merkezinden taksi aktarma kriziyle ilgili iddialara yanıt veren oda Başkanı Ali Akkaya net konuştu.

 Akkaya bugün yaptığı yazılı açıklamada da şu ifadelere yer verdi:

 “Mahmutlar Taksiye, şehir merkezinden taksi aktarma ile ilgili kamuoyunu son günlerde meşgul eden konu ile ilgili odamızın ve şahsımın net görüşünü ifade ettim.

 Yasal olarak da ”Antalya Büyükşehir Belediyesi taksi yönetmeliği madde 9” da; “Antalya Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde yolcu taşımacılığı yapmak üzere, bu yönetmelikte belirlenen koşullara uymak kaydıyla, ticari plakalı taksilere durak yeri verilmesine, durakta çalışacak araç sayılarının arttırılması veya eksiltilmesine, taksi durağı / bekleme yerlerinin kaldırılmasına, birleştirilmesine, yerinin değiştirilmesine, ilgili meslek odasının (yani Alanya Şoförler Odasının) yazılı öneri ve talepleri ile birlikte UKOME Genel Kurulu yetkilidir” denilmektedir.

 İlgili meslek odası olarak görüşümüz nettir. “Beldede faaliyet gösteren taksicilerimiz, taksi yetmezliği veya eksikliği hissettiklerinde merkezden taksi alarak beldelerine taşımaları ve şehir merkezindeki taksi sayısının azaltılmasıdır”

 Kamuoyunun ve taksici esnaflarımızın bilgilenmesi açısından; acaba beldelerden herhangi birisinde taksi eksikliği hissedildi ve o beldeye taksi alınması gerekli bu eksikliği nasıl giderecekler ve o beldeye nasıl taksi aktaracaklar?”

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki