Radyo TimeRadyo Time

Alaattin Çakır bağımsız aday olarak siyasi arenada

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde, Alanya’da yaşayan herkesin kendi ölçeğinde sorumluluk alması gerektiğini ve Alanya'nın siyasi ihmallere ve ihtiraslara kurban edilemeyecek derecede kıymetli bir şehir olduğunu söyleyen Çakır, “Sorumluluk almadan, ideal çözümler geliştirme fırsatı bulamayız” dedi.
Bu haber 504 kere okunmuş.06 Ocak 2019, Pazar - 17:38

 2004-2009 yıllarında Mahmutlar Belediye Başkanı olarak görev yapan ve 5 yıl gibi kısa bir sürede yaptığı projeler ile Mahmutlar’ı gelecek 50 yıla hazırlayan ve yaşanabilir bir şehir haline getiren ve o günden bu yana hizmetteki başarıları herkesçe konuşulan Alaattin Çakır, yerel seçimler öncesi yaptığı açıklamasında; “Alanya'nın geleceğinden, hepimiz sorumluyuz. Büyükşehir Yasası ile hizmet ve sorumluluk sınırları genişleyen Alanya Belediyesinin, bütçe ölçeğinde yaptığı hizmet dengesini kuramadığı Alanya’da yaşayanlarca sıkça dillendirilmektedir. Vatandaşımız; hizmet-külfet dengesinin adil ve şeffaf bir şekilde kurulmasını arzu etmektedir. Tarihi, doğası, sosyal ve ekonomik yapısıyla bir dünya şehri olan Alanya’mızın, günü birlik rutin hizmetler ile övünerek kaybedecek zamanı yoktur. Kamusal menfaatler öne çıkartılarak, modern ve yaşanılabilir kent kimliği ihmal edilmeden, kurumsal hizmet vizyonu ve stratejisi ile yönetilmelidir. Alanya Belediyesinin, hizmet etmekle sorumlu olduğu yerleşim alanlarında; ticaretin ve sosyal yaşamın gelişimine, kalıcı ve sürdürülebilir olmasına önem verilmelidir. Zira bu seçimler; gelecek 5 yılı değil, gelecek 50 yılı ilgilendirmektedir.  Alanya, siyasi ihmallere ve ihtiraslara kurban edilmeyecek kadar kıymetli bir kenttir. Yerli ve yabancı uyruklu vatandaşların birlikte ve uyum içinde yaşadığı emsalsiz bir şehir olan Alanya’mızın geleceği için; akil insanlar, siyasi değerler, sivil toplum kuruluşları ve burada yaşayan herkes kendi ölçeğinde sorumluluk almalı ve Alanya'mıza sahip çıkmalıdır.  31 Martta yapılacak olan seçimlerde, siyasi ittifaklar ile yerel seçimlere hazırlanan Alanya, mutlaka kendi mutabakatının ve kendi yerel ittifakının neticesini ortaya koyacaktır”dedi.

 Seçime girecek olan siyasi partilere ve adaylara başarılar dileyerek, diğer adayların Alanya'nın hizmet ve sosyal yaşam hassasiyetlerini korumalarını temenni eden Çakır, “Alanya’mız için; ihtirastan uzak, hizmete yakın bir vizyon ile sorumluluk almaya hazırım” dedi.

Etiketler: Alaattin Çakır  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki