Radyo TimeRadyo Time

Alanya ADD Öğretmenler Günü'nü kutladı

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkeli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile basın açıklamasında bulunarak ' Öğretmenlerimizin yüzde 70'lik dilimi kredi ve borçlar ile boğuşmaktadır. Hatta ek iş yapmak zorunda kalmaktadır.' dedi.
Bu haber 144 kere okunmuş.23 Kasım 2020, Pazartesi - 13:12

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Alanya Şube Başkanı Zuhal Sirkel'nin , 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladığı açıklaması şu şekilde:  

Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri’nin kendisine verdiği “Başöğretmen” ünvanını kabul etmesinin de yıldönümü olan 24 Kasım tarihi, 1981 yılından itibaren ÖĞRETMENLER GÜNÜ olarak kutlanmaktadır. Aynı zamanda 24 Kasım 1934 tarihinde TBMM tarafından oy birliği ile kabul edilen 2587 sayılı kanunla Cumhurbaşkanı Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal'e "ATATÜRK" soyadı verilmiştir.
 
Geleceğimiz; öğretmenlerimize ve eğitim ilkelerine bağlıdır! Bu nedenle öğretmenlerimizin görevi herkesten çok daha büyük ve sorumlulukları herkesten çok daha ağırdır.Bugün; birbirine saygılı bireylerden oluşan, çevreye duyarlı bir toplum ile birlikte hak, adalet duygusu gelişmiş, hukukuna, cumhuriyetine,bağımsızlığına, özgürlüğüne sahip çıkan bir millet istiyorsak; eğitimin ne olduğunuve eğitimcinin kim olduğunu bir kez daha anlamak zorundayız!

Atatürk, ulusal bütünlüğümüzün kurulmasında ve geliştirilmesinde, ülkemizin çağdaşlaşmasında en önemli görevi öğretmenlere vermiştir. O’nun; “Ulusları kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğitimciden yoksun bir ulus, henüz ulus adını alma yeteneğini kazanmamıştır” sözleri bunun en güzel örneğidir.

Eğitim kalitesinin olmazsa olmazı öğretmenlerin maddi ve manevi olarak rahat, özgür, bağımsız olmaları gerçeğine rağmen bugün; bir çok sorunla karşı karşıya bırakılmaktadırlar. Cumhuriyetin ilk yıllarında ekonomik ve sosyal statüsü en üst sıralarda olan öğretmenler bugün neredeyse tamamı yoksulluk, açlık sınırı altında yaşamaya mahkum edilerek itibarsızlaştırılmaya çalışılmıştır. Öğretmenlerimizin yüzde 70 lik dilimi kredi ve borçlar ile boğuşmaktadır. Hatta ek iş yapmak zorunda kalmaktadır.
 
Mevcut siyasi iktidara muhalif olan öğretmenler, hükümetin gözünde sakıncalı görülmekte, kendisini daha da yetiştirecek ve toplumda saygınlığını sürdürecek maddi olanaklardan yoksun bırakılmaktadır. Eğitim sistemi siyasi iktidarların elinde yapboza dönüşmüş, sistem milli olmaktan çıkarılmış, siyasi iktidarların amaçlarına hizmet eder hale getirilmiştir. Atatürk Devrimi’nden ve kazanımlarından intikam almak duygusuyla hareket eden siyasiler, laik ve bilimsel eğitim başta olmak üzere Cumhuriyetimizin değerlerini yok etmişlerdir.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki