Radyo TimeRadyo Time

Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü antrenmanlara başladı

Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü 21 Aralık Cuma günü Titan Otel'de gerçekleştirdiği İstişare Toplantısında ‘Kayak Yarışmalarına’ katılma kararı almasıyla birlikte antrenmanlara başladı.
Bu haber 636 kere okunmuş.24 Aralık 2018, Pazartesi - 11:18

 Alanya Akdağ Kayak İhtisas ve Spor Kulübü istişare toplantısını, Burhan Sili’nin ev sahipliğinde Konaklı’daki Titan Select Otel’de gerçekleştirmişti.

 Mart ayında Akdağ’da yapılacak tanıtım etkinliğinin detaylarının konuşulduğu toplantı, Handan Aydemir  başkanlığında yapıldı. Toplantıya üyelerden Enise Arzun Akbulut,  Harun Akbulut, Burhan Sili,  Alaaddin Uyaroğlu, Samir Yılmaz, Ali Turaç, Serkan Salvur, Zekai Avcı, Mehmet Çeli,  Recep Dayantürk, Mehmet Sarı, Ahmet Sönmez, Salih Toktaş,  Kürşat Bilgin,  Gani Akbulut, Memnune Günay, Selman Topbaş, Sevil Kurt  katıldı.

 Geçen yıla kadar sadece dernek olarak faaliyetlerini sürdüren kulüp, bu yıl itibari ile resmi olarak kulüp statüsü kazanması ile birlikte Alanya’yı yurtiçi ve yurtdışı  birçok kayak yarışmalarında katılma ve temsil etme kararı aldı. Kulüp üyelerinden Lisanslı Kayakçı Fatih Kaygısız, Recep Dayantürk ve Ahmet Sönmez ilk seçilen yarışmacılar oldu. Uzun istişareler sonucunda kulüp bünyesinde yarışmalara hazırlamak üzere Alanya’da ikamet eden altı yaş üstü kayak severleri tespit etme kararı alındı.

 Kulüp Başkanı Handan Aydemir, yurtiçinde ve dışında  kayak yarışmalarında Alanya’yı temsil etmek üzere yetiştirilmek isteyen tüm kayakçıların Damlataş’ta Tenis Kulübü İşletmecisi Ahmet Sönmez ile iletişime geçebileceklerini sözlerine ekledi. İlerleyen dönemde Kulüp Antrenörü Bülent Nevcanoğlu ile  Alanya için güzel sonuçlar oluşturacağına inanan kulüp,  bu amaçlarına ulaşmak için sponsor arayışına girme kararı aldı.

İlk antrenman yapıldı

 İlk antrenman için Akdağ’ı seçen ekip, dört saatlik bir tırmanışın arkasından parkura ulaşabildi.

 Türkiye Kayak Federasyonu Eğitim Kurulu Üyesi, Kayak Eğitmeni ve Kulüp Antrenörü olan Bülent Nevcanoğlu, kulüp üyelerine alp disiplini ile snowboard branşlarında düz kayma, yan kayma, yamaç kayma, alıkoymalı dönüş,  dağa dönüş, paralel kayma teknikleri  ve yarış psikolojisi konularında eğitimler verdi.

 Eğitimlere katılan Zekai Avcı, Erol Fazlıoğlu, Mehmet Sarı ve Ali Turaç kulübün Alanya’yı temsil etmek üzere yarışmalara katılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdiler.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki