Radyo TimeRadyo Time

Alanya ALKÜ’de bir ilk

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Alanya’da ilk kez laparoskopik sleeve gastrektomi yöntemiyle mide küçültme operasyonu gerçekleştirdi.
Bu haber 330 kere okunmuş.26 Haziran 2018, Salı - 11:06

 İlçede yaşayan ve 103 kilo olan Havva Uysal çocukluğundan beri fazla kilolarından muzdaripti. Tip 2 diyabet (şeker) hastalığıyla birlikte Uysal’ın fazla kilolarından kurtulması da güçleşti. Diyetlerle istediği kiloya ulaşamayan Havva Uysal, çareyi mide küçültme ameliyatında buldu. 

 Evli ve iki çocuk annesi olan Havva Uysal (45) eşinin de desteğiyle uzun araştırmalar sonucunda ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Obezite ve Genel Cerrahi Uzm. Dr. Mani Habibi’ye başvuruda bulundu. Uysal, obezite cerrahisi hakkında bilgilendirildikten sonra  ön uyum diyetine alındı. Operasyon öncesinde 4 kilo vermesi sağlanan Havva Uysal’ın ameliyat işlemlerine bir an önce başlandı. 2 saat süren  başarılı operasyonun ardından hasta servise yatırıldı. “Obeziteye karşı savaşta biz de varız” ameliyatı gerçekleştiren Obezite ve Genel Cerrahi Uzm. Dr. Mani Habibi “Çağımızın hastalığı olan obeziteye karşı savaşta biz de varız” dedi. 

 Havva Uysal, "Doktorumun bana verdiği güven sayesinde hem kilolarımdan hem de tip 2 diyabet (şeker) hastalığımdan kurtuldum” diyerek, teşekkür etti. 

 Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş; “Hekim arkadaşım Mani Habibi’yi ve ekibini canı gönülden tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Bu başarı ileri de yapacağımız daha nice başarılı operasyonların ise teminatıdır” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki