Radyo TimeRadyo Time

“Alanya bayrama hazır”

Bugün yapılan haftalık encümen toplantısında basına açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, vatandaşların ve şehirdeki misafirlerin huzurlu bir bayram geçirmesi için Alanya’nın tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla bayrama hazır olduğunu söyledi.
Bu haber 780 kere okunmuş.16 Ağustos 2018, Perşembe - 16:38

 Haftalık Olağan Encümen Toplantısı, Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında gerçekleştirildi. İslam Aleminin, vatandaşların ve şehirde buluna misafirlerin mübarek Kurban Bayramını tebrik eden Belediye Başkanı Yücel şunları söyledi: “Önümüzde mübarek Kurban Bayramımız var. Ben tüm İslam Aleminin,  vatandaşlarımızın ve şehrimizde bulunan misafirlerimizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. Bayramımızın huzurlu, mutlu ve güvenli geçebilmesi için belediye ekipleri olarak tüm çalışmalarımız bayram süresince aralıksız devam edecek. İnsanların huzuru, mutluluğu bizim için her şeyin önünde geliyor”

 Belediyenin belirlediği 4 noktada kurban satışlarının devam ettiğini hatırlatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Çıplaklı, Mahmutlar, Konaklı ve Demirtaş Bölgemizde belirlenen kurban satış noktalarından vatandaşlarımız kurban ihtiyaçlarını karşılayabilirler” diye konuştu.

  Başkan Yücel, Alanya Belediyesi’nin bayramda ücretsiz kesim hizmeti vereceğini belirterek, “Biliyorsunuz ki Kurban Bayramı’nın 1. ve  2. gününde de ücretsiz olarak kurban kesimlerimiz devam edecektir. Ekşilik Düğün Salonu,  Gazipaşa Dolmuş Durağı,  Çıplaklı,  Doğu’da Mahmutlar Şantiyesi,  Batı’da Payallar Hizmet Noktası olmak üzere 5 noktada kurban kesim yerlerimiz bulunmaktadır. Bu bölgelerimizde ücretsiz olarak halkımızın kurbanlıkları hijyenik olarak ve temiz bir ortamda sağlıklı bir şekilde İslami vecibeler yerine getirilerek kesiliyor” dedi.

 Resmi Bayramlaşmayla ilgili de bilgi veren Başkan Yücel, “Resmi Bayramlaşma bayramın birinci günü 21 Ağustos Salı saat 15.00’te Belediye Düğün Salonumuzda yapılacak. Tüm vatandaşlarımızı bayramlaşmaya bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 Bayram boyunca bölgesel olarak istenmeyen manzaralar, istenmeyen görüntülerin ortaya çıkabileceğini de anımsatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bu durumda vatandaşların Belediyenin Çözüm Masasına 444 82 07 nolu telefona ihbarda bulunabileceklerini söyledi.

 Başkan Yücel, “Vatandaşlarımızın rahatsızlık duyduğu sorunlar ortaya çıkarsa bilakis belediyemizin Çözüm Masası’na 444 82 07 nolu telefondan ihbarda bulunmalarını istiyoruz. Sorunların aşılması noktasında Belediye personelimiz, müdürlerimiz, başkan yardımcılarımız ve hepimiz görevimizin başındayız. Sorunların bize ivedilikle bildirilmesini istiyoruz. Çünkü Alanya bayram ortamında hatta şu günün şartlarında yüzde yüzlük bir doluluk oranına ulaştı.

 Bayramda da misafirlerimizle, yerli tatilcilerimizle birlikte Alanya’nın potansiyelinin 3-4 katına çıkacak. Tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte şehrimizde olumsuzluklar yaşanmaması için gerek güvenlik açısından gerek trafik açısından gerekse sosyal alanların hijyeni konusunda memleketin huzuru ve güveni için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Vatandaşlarımızın sağlıklı, huzurlu, mutlu bir bayram geçirmesini temenni ediyorum” dedi.

 Basın mensuplarının Alanya Metro Kavşağında devam eden çalışmayla ilgili sorularını da yanıtlayan Belediye Başkanı Yücel, “Biliyorsunuz biz o bölgenin durumuyla ilgili 3 ay öncesinden Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’ne (UKOME) sinyalizasyon sistemiyle ilgili müracaatımızı yapmıştık. O günden beri biz oranın sinyalizasyon çalışmasını bekliyoruz; yani kavşak düzenlemesini. Bu, Büyükşehir Yasası’ndan dolayı sadece bizim karar vermemizle olacak bir konu değil. Ortak bir kararla ve doğrusunu yapmaya çalışıyoruz. UKOME’nin kararları gelir gelmez burada uygulamaya geçecektik. Ama maalesef görüyorsunuz ki her gün orada bir kazayla karşılaşıyoruz ve biz oraya verilen teklifler doğrultusunda oranın çevre düzenlemesini faaliyete geçirmeye çalıştık. İnşallah en kısa zamanda da Büyükşehir Belediyesi’nin o bölgenin ulaşımla ilgili sorunlarını yani sinyalizasyonla ilgili sorunlarını çözeceğine inanıyoruz. Bir şekilde sinyalizasyonu yapılır, biz de geri kalan çevre düzenlemesini, yol düzenlemesini yaparız ve biz zaten başladık şu anda” şeklinde konuştu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki