Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi Alanya’nın en güzel balkon ve bahçelerini ödüllendirecek

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen “En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe Yarışması” başvuruları 19 Şubat’ta başlıyor. 20 Nisan’a kadar devam edecek başvurular, Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bizzat yapılacak. Yarışmayı kazanan vatandaşlar ise Alanya Belediyesi tarafından ödüllendirilecek.
Bu haber 159 kere okunmuş.13 Şubat 2018, Salı - 11:54

 Daha önce “En Güzel Balkon”, “ En Güzel Bahçe” kategorilerinde yapılan yarışmaya bu yıl “En Güzel İş Yeri Bahçesi” kategorisi de eklendi. Buna göre yarışmaya konutların balkon ve bahçelerinin yanı sıra, iş yeri bahçesi kategorisinde restoran ve kafeler de katılım sağlayabilecekler.

 Yarışmayla ilgili bilgi veren Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar, “Vatandaşların çevreye ve yeşile duyarlılığını arttırarak daha yaşanılabilir çevreler, görsel kalitesi artmış kullanışlı mekanlar yaratmayı özendirmek için düzenlediğimiz En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe ve En Güzel İşyeri Bahçesi yarışmasına başvurular 19 Şubat’ta başlıyor.  20 Nisan’a kadar devam edecek başvurular, Oba Mahallesi’ndeki Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bizzat yapılacaktır. Yarışmayla ilgili form ve  şartnamelerise belediyemizin web sayfası www.alanya.bel.tr’de yayımlanmaktadır. Yarışmaya katılan vatandaşlardan bu yıl ön eleme için başvurusu yapılan mekanların fotoğrafları, CD ya da flash bellek gibi elektronik ortamlarda istenecektir. Ön elemeler getirilen fotoğraflardan yapılıp daha sonra mekanlarziyaret edilerek yerinde incelemede bulunulacaktır” dedi.

 Ön elemeyi geçip yarışmaya katılmayı hak eden mekanlarla ilgili değerlendirme ise jüri üyeleri tarafından 2-4 Mayıs tarihleri arasında yapılacaktır. Bu değerlendirmeye göre En Güzel Balkon, En Güzel Bahçe ve En Güzel İşyeri Bahçesi kategorisinde dereceye giren vatandaşlar belirlenecektir.

 Jüri Üyeleri şöyle: Doç. Dr. Reyhan ERDOĞAN Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü Öğretim Görevlisi, İ. Nazmi Uyar Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü, Hasan Uysal Peyzaj Mimarları Odası Alanya Temsilcisi, Hande Doru Peyzaj Mimarı, Seda Şanlıdere Peyzaj Mimarı ve Kentsel Tasarımcı, İsmail Haboğlu Çevre Gönüllüsü, Ali Aral Fotoğraf Sanatçısı

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki