Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi artık e-devlet’te

Alanya Belediyesi, yeni nesil belediyecilik anlayışı kapsamında hizmetlerin yerinde, hızlı, isabetli, etkili ve verimli bir şekilde yapılabilmesi için ardı ardına yeni uygulamaları hayata geçirmeye devam ediyor.
Bu haber 220 kere okunmuş.20 Şubat 2019, Çarşamba - 15:14

 İnsan odaklı dijital hizmet anlayışı ile fark yaratan Alanya Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yayımlanan IOS ve Android uygulamalarından sonra bu kapsamda son olarak internet ortamında tüm kamu hizmetlerinin güvenli ve etkin bir şekilde erişimini sağlayan ’e-devlet’ platformunda yerini aldı.

 e-devlet uygulamalarında vatandaşa sunulan hizmetler hakkında açıklamada bulunan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Vatandaş odaklı hizmet anlayışımız ile önce insan diyerek hizmetlerimizi yerine getirmenin uğraşısını veriyoruz. Yeni nesil belediyecilik anlayışı ile dijital olarak kurumsallaşıp bürokrasiyi azaltarak, vatandaşlarımızın işlerini daha da kolaylaştırarak, beraberinde elektronik dönüşüme, bilişime ayak uydurarak hızlı hareket ediyoruz" dedi.

 Alanya Belediyesi olarak 21. yüzyılın dijitalleşme entegrasyonunda yenilikçi çözümler üretmeye devam edeceklerini belirten Adem Murat Yücel, gerek yeni binadaki akıllı çözümleri gerekse de yeni projelerde hayata geçirilecek cihazlar arası iletişim olarak bilinen (IOT) nesnelerin interneti konusunda yeni dönemde çalışmaların olacağını, Bilgi İşlem Müdürlüğü koordinasyonund, Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğünde Endüstri 4.0 kapsamında otomasyon süreçlerinin hızla arttırılacağını belirtti.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki