Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi COVID-19 ile mücadeleye hız kesmeden devam ediyor

Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı Dezenfeksiyon Ekibi çalışmalarına ilçe genelinde hız kesmeden devam ediyor.
Bu haber 227 kere okunmuş.26 Ağustos 2020, Çarşamba - 12:20

Dünya Sağlık Örgütü’nün pandemi olarak tanımladığı COVID-19 (Yeni Tip Koronavirüs) salgını ile ilgili olarak, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirlerin harfiyen uygulanması ve takibi ile beraber, Alanya Belediyesi olarak alınan kurumsal tedbirlerin ilk aşaması olan dezenfeksiyon çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü bünyesinde 18 kişilik bir ekip oluşturularak 10 Mart 2020 tarihinden bu yana düzenli olarak dezenfeksiyon çalışmaları sürdürülmekte.

Tüm birimler ve kamu binaları titizlikle dezenfekte ediliyor

Alanya Belediyesine ait olan tüm hizmet binaları, kültür merkezi, kütüphaneler, pek çok farklı bölgede bulunan hizmet şantiyeleri ve depolar kullanım yoğunluğuna göre dezenfekte ediliyor. Ayrıca halkın yoğun kullandığı kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalarda ve hizmet araçlarında Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile mücadele edilmektedir.

“Tedbirli vatandaş desteği çok önemli”

Dezenfeksiyon çalışmaları hakkında Alanya Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdoğmuş şunları bilgileri verdi, “Müdürlüğümüze bağlı COVID-19 Dezenfeksiyon Ekibi’nde görevli arkadaşlarımız ile gece-gündüz demeden gerekli tedbirleri alarak Alanyalılar için salgının ilk günlerinden bu yana dezenfeksiyon hizmeti vermekteyiz. Zorlu ve hassas bir süreç olan 6 aylık zaman diliminde planlamalarımız hem çalışma arkadaşlarımızı hem de vatandaşlarımızı koruyacak şekilde sürdürülmüştür. Toplum bilinci ile hareket eden ve maske-mesafe-temizlik kurallarına riayet eden vatandaşlarımızın da sürece yaptıkları katkıları unutmamak gerekir. Bundan sonraki dönemde de toplumun tüm kesimlerinin duyarlı ve dikkatli davranacağını ümit ediyoruz. Alanya Belediyesi olarak bizler de dezenfeksiyon sürecinde üstümüze düşeni yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 8 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki