Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi ile TSE arasında protokol imzalandı

Alanya Belediyesi, Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile ilçe sınırları içerisinde yer alan asansörlerin kontrolünü içeren ‘Asansör ve Muayene İşbirliği Protokolü’nü imzaladı.
Bu haber 418 kere okunmuş.22 Mart 2018, Perşembe - 15:41

 Alanya Belediyesi, ilçe sınırlarındaki asansörlerin kontrollerinin yapılması kapsamında Türk Standardları Enstitüsü (TSE) ile protokol imzaladı. ‘Asansör ve Muayene İşbirliği Protokolü’ için Belediye Toplantı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, TSE Akdeniz Proje Koordinatörü Hüseyin Özdamar katıldı.

 Yaşanan asansör kazalarının sıfıra indirilmesini amaçlayan bu protokole göre Alanya sınırları içerisinde bulunan asansörlerin kontrolü TSE uzmanları tarafından gerçekleştirilecek.

 A Tipi Muayene Kuruluşu olan TSE’nin yapacağı muayeneler sonucunda kullanıma uygun ve güvenli olan asansörlere yeşil etiket, hafif kusurlu olan asansörlere mavi etiket, kusurlu olan asansörlere sarı etiket, kullanıma uygun olmayan ve tehlike arz eden asansörlere ise kırmızı etiket iliştirileceği bildirildi. 

 Protokol töreni sonrası konuşan TSE Akdeniz Proje Koordinatörü Hüseyin Özdamar, “Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, halkın güvenliği konusunda çok önemli bir adım attı. Kendisini tebrik ediyorum” dedi.

 TSE Akdeniz Proje Koordinatörü Hüseyin Özdamar’a teşekkür eden Başkan Yücel, belediyenin ilçe genelinde 6246 periyodik bakım olmak üzere 11.105 asansörün denetimini yaptığını kaydederek, “Halkımızın ve kentimize gelen konukların güvenliğini sağlamak bizim en başta gelen görevimizdir. Bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız olarak devam edecek” diye konuştu.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki