Alanya Belediyesi Yörex’te

Alanya Belediyesi ipek ve muz lifi projeleri ile bu yıl 10. kez düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)’e katıldı.
Bu haber 54 kere okunmuş.24 Ekim 2019, Perşembe - 16:43

“Sizin Oraların Nesi Meşhur” sloganı ile Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtılması ve daha geniş pazarlarda yer bulabilmesi amacı ile düzenlenen ve üretildiği/yetiştirildiği yörenin adıyla anılan tarım ürünleri, gıda ürünleri, yöresel el sanatları ve sanayi ürünlerinin sergilendiği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX, ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 10’uncu kez kapılarını ziyaretçilerine açtı. Alanya Belediyesi de ipek ve muz lifi projeleri ile fuardaki yerini aldı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük “Yerli Malı” tanıtım organizasyonu olan YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOOB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Valisi Münir Karaoğlu’nun katılımı ile açıldı. Alanya Belediyesi’nin Muz Lifi ve İpek Projesi ile katıldığı fuarda Alanya Belediyesini Başkan Yardımcısı Ali Yenialp temsil etti. Muz Lifi ve ipek ürünlerin sergilendiği stant ziyaretçilerin yoğun ilgisini gördü. 

Alanya Belediyesi Başkan Yardımcısı Ali Yenialp fuarda yaptığı açıklamada; “Anadolu’nun her köşesinden ürünlerin ve üreticilerin buluştuğu Yöresel Ürünler Fuarına, Alanya Belediyesi’nin yürüttüğü “Dut Ağacından Dokuma Tezgâhına-Alanya İpek” ve “Muzdan Sanata Hayalden Tasarıma-Alanya Muz Lifi” Projeleri ile katıldık. Projemize ait ürünlerin sergilendiği ve tanıtımının yapıldığı standımız ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gördü. İlgilerinden dolayı bütün ziyaretçilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde yer alan ve 23-27 Ekim tarihleri arasında devam edecek olan ‘YÖREX Fuarı’ ziyaretçilerini yerli malı ürünler ve üreticilerle bir araya getirmeye devam edecek.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
YazarlarTümü
haber yazılımı: buki