Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi'nden “Bir El de Sen Uzat” Projesine büyük destek

Alanya Belediyesi, Türk ve Dünya mutfağından Lezzetler sunan favorilezzetler.com’un başlattığı geliri Sosyal Sorumluluk Proje'sinde kullanılmak üzere 'Bir El de Sen Uzat' Projesine destek oldu.
Bu haber 150 kere okunmuş.26 Ocak 2018, Cuma - 11:43

 favorilezzetler.com’un başlattığı “Bir El de Sen Uzat” Projesine ünlü şeflerin, ünlü yemek yazarlarının ardından ilk destek Alanya Belediyesi’nden geldi. Son yıllarda yöresel mutfak ve yemek kültürünü Culinary Heritage Alanya Sistemi Lisans Sahipliği ile büyük katkıları olan Alanya Belediyesi, bir kez daha yöresel mutfağa verdiği önemi gösterdi.

  ‘Bir El de Sen Uzat’ projesine destek olmaktan mutluluk duyduklarını vurgulayan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, şöyle konuştu; “Kendimize, Alanya yemeklerinin dünyaya tanıtılmasını sağlayacak bir pencere açtık. Çeşitli mutfak kültürleriyle iş birliği içinde çalışmalar yürütüyoruz.  Mutfak kültürümüzle ilgili çalışan ve bu işe gönül veren Alanyalı lezzet ustalarımız ile değerli bir ekibe sahibiz. Bizler gastronomi alanında  akademik çalışmalar da yapmaktayız. Alanya Yöresel Mutfak ve Yemek Kültürümüzle ilgili yeni projeleri de yakında hayata geçireceğiz. Alanya Kalesi’nde tarihi bir evi restore ederek, yöresel mutfak kültürümüzün yaşatıldığı bir müzeye dönüştüreceğiz. Favori lezzetler ailesinin bu önemli projesinde olmaktan dolayı da mutluluk duyuyorum”

 Gelecek nesillere bir miras olarak hazırlanan En Favori Tarifler kitabında ünlü gurmeler, şefler ve yemek yazarlarının popüler tarifleri fotoğraflarla püf noktaları anlatılıyor. Üç ay gibi bir sürede seçici kurul tarafından özenle hazırlanan ve seçilen yemek tarifleri bu alanda ilk olma özelliği de taşıyor.

 Ünlü yazar ve şeflerden oluşan “En Favori Tarifler’ kitabından elde edilecek gelir Sosyal Sorumluluk Projesi’nde kullanılacak.favorilezzetler.com’un ev sahipliğinde düzenlenecek ünlü yazar ve şeflerden “En Favori Tarifler” kitabının imza gününe iş, sanat ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri, ‘Bir El de Sen Uzat’ projesinde bir araya gelecek.

“Bir Elde de Sen Uzat” sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren favorilezzetler.com ve ekibi herkesi bu projeye destek olmaya davet ediyor.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 6 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki