Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi’nden çalışanlarına İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi

Alanya Belediyesi, çalışanlarına olası iş kazaları karşısında önlem almalarını sağlamak amacıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri verdi.
Bu haber 785 kere okunmuş.03 Kasım 2016, Perşembe - 12:42

 Alanya Belediyesi, çalışanlarına iş sağlığı ve güvenliği konularında farkındalık oluşturmak amacıyla eğitim semineri başlattı. Alanya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı çalışan personellere yönelik yapılan eğitim semineri Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 Alanya Belediyesi İşyeri Hekimi ile İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları tarafından verilen eğitimde, çalışma ortamında var olan risk etmenlerinin işçilere, iş yerine ve çevresine verebileceği zararların önlenmesi konusu üzerinde duruldu. Mesleki risklerin önlenmesi, çalışanların sağlığının ve güvenliğinin korunması için risk ve kaza faktörünün ortadan kaldırılması ve çalışma ortamındaki sağlık ve güvenlik şartlarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalar anlatıldı. İş yeri hekimi Sultan Özgen, iş yeri temizliği, kişisel temizlik, meslek hastalıkları, ilk yardım gibi konularda çalışanlara bilgiler verdi. Alanya Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gani Şahin “İş Sağlığı ve Güvenliği konusu yasal zorunluluktan öte insani bir meseledir. Onun için, iş kazası olduktan sonra değil, kaza olasılıklarını ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar yapıyoruz” dedi.

 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki