Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi’nden Kadınlar Günü’nde “Çiçek Sergisi”

Alanya Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Çiçek” temalı sergi açtı. Ebru sanatından cam sanatına, katı’ sanatından ipek- kozası ve el işi yüzlerce ürünün yer aldığı sergi, Belediye Kültür Merkezi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
Bu haber 423 kere okunmuş.09 Mart 2019, Cumartesi - 11:08

 Alanya Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir sergi düzenlendi. “Sanatın Farklı Dallarında Kadın Dokunuşları” ana fikrinden yola çıkılarak hazırlanan “Çiçek” temalı sergi, bugün Kültür Merkezinde açıldı. Açılışa Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Ak Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Mustafa Türkdoğan, siyasi partilerin kadın kolları temsilcileri, STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Sergisinin açılış konuşmasında kürsüye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın birlikte yaşama kültürüne en güzel örnek olduğunu söyledi. 

 Başkan Yücel, “Türk kadınlarının yanı sıra dünyanın farklı ülkelerinden gelip ilçemizde bizimle birlikte yaşayan kadınlarımızın yaptığı çalışmalara da bu sergide yer verdik. Bu birliktelik,  Selçuklu’nun başkenti ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan Alanya’da, herkese örnek olan bir birliktelik. Bu bir arada yaşama kültürümüzün en güzel örneğidir. Bu duygularla tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

 Serginin resmi açılış töreninde Alanya Belediyesi Halk Oyunları ekibi ve Alanya’da yaşayan Litvanyalı kadınlar gösteri yaptı. Hoşgörü ve birlikte yaşama kültürüne dikkat çekilen müzik gösterisi, davetlilerden büyük beğeni aldı.

 Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel serginin açılışını, Kaymakam Mustafa Harputlu, Eşi Yıldız Yücel, Bahriye Nazırı Hasan Hüsnü Paşa ve Hicaz Valisi Ratip Paşa’nın torunu 100 yaşındaki Mualla Emine Danyeri Iyoen, II.Abdulhamid’in torunu Adile Osmanoğlu Tarz ve davetlilerle birlikte yaptı.

 “Vatandaşlarımızı, kadınlarımızın el emeği, göz nuru itina ile hazırladıkları bir birinden değerli bu sanat eserlerini görmeye davet ediyorum” diyen Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, serginin 3 gün boyunca açık kalacağını söyledi.

 Alanya Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Derya Gülü” isimli tiyatro oyunu bu akşam saat 20.00’de kadınlar için sahnelenecek. Belediye Tiyatrosu oyuncuları tarafından sergilenen oyun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle ücretsiz gösterime girecek. Oyunun sonunda sanatçılar seyircilere karanfil dağıtacak.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki