Radyo TimeRadyo Time

Alanya Belediyesi’nin belirlediği 4 noktada kurbanlık satışı başladı

Alanya’da 4 ayrı noktada kurban satışı yapılacak. Alanya Belediyesinin Çıplaklı, Demirtaş, Konaklı ve Mahmutlar Mahallesi’nde belirlediği noktalarda kurban satışları bugün itibari ile başladı. Kurbanlık hayvanlar Veteriner hekimlerin kontrolünün ardından satış alanına alınıyor.
Bu haber 307 kere okunmuş.14 Ağustos 2018, Salı - 12:21

 Alanya belediyesinin Çıplaklı, Konaklı, Demirtaş ve Mahmutlar'da belirlediği kurban satış noktalarına, veteriner hekimlerin kontrollerin ardından kurbanlıklar getirilmeye başlandı.

 İlçe genelinde 4 ayrı noktada kurban satış yeri hazırlandı. Hem kurbanlık almaya gelen vatandaşların hem de havyan satıcılarının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde hazırlanan kurban satış alanında su, lavabolar ve tuvaletler bulunuyor.

 Çıplaklı Mahallesindeki kurban satış noktasında denetleme yapan Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Ali Yavuz, büyük ve küçükbaş kurbanlıkların satış yerlerine getirilmeden önce kontrollerinin yapıldığını, kurban olabilecek özellikleri taşıyan hayvanların satış noktalarına alındığını söyledi. Hem dini açıdan hem de insani açıdan hayvanın kurban olarak kesilebilecek vasıflara sahip olması gerektiğinin altını çizen Yavuz, şu bilgileri verdi: “Satış noktalarımıza kurbanlıklar getirilmeye başlandı. Burada vatandaşlarımın dikkat etmesi gereken en önemli husus kurbanlıkların yaşı ile ilgilidir. Büyük baş hayvanlarda 2 yaşından, küçükbaş hayvanlarda 1 yaşından büyük olması gerekiyor. Bu konuda sorun yaşayan vatandaşlarımız Veteriner Müdürlüğümüze, satış noktalarında görev yapan zabıta ve belediye görevlilerine başvurabilirler” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki