Radyo TimeRadyo Time

Alanya Çavuşoğlu’nu ‘Bakan’ olarak görmek istiyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yurt dışında kritik görüşmeler yapmayı sürdürüyor. Alanyalı vatandaşlar Çavuşoğlu'nu bir kez daha bakan olarak görmek istiyor.
Bu haber 778 kere okunmuş.27 Haziran 2018, Çarşamba - 13:47

 24 Haziran Seçimlerinde Antalya AK Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı olan Mevlüt Çavuşoğlu bir kez daha milletvekili seçilerek meclise girdi. Geçtiğimiz 3 dönemde milletvekili olan ve Dışişleri Bakanı olarak görevlendirilen Mevlüt Çavuşoğlu, çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor. 

 Bugün bazı ziyaretlerde bulunan Çavuşoğlu, önce Danimarka'ya giderek Danimarka Dışişleri Bakanı Samuelsen ile ikili konuları, terörizmle mücadelede iş birliğini ve Türkiye-AB ilişkilerini ele alan bir görüşme gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, Danimarka makamlarının, Terör Örgütü PKK ve iltisaklı kuruluşlarının faaliyetlerine izin vermemesi gerektiğini vurguladı.

 Danimarka ziyaretinin ardından Çavuşoğlu, Ukrayna Reform Konferansına katıldı. Çavuşoğlu, "Stratejik ortak ve dost ülke olarak, Ukrayna’nın reform çabalarını desteklemeye devam edeceğiz. Ukrayna Reform Konferansına üst düzeyde katılım sağlamamız bunun bir göstergesidir" diye konuştu.

 Yeni dönemle birlikte milletvekilleri bakan olamayacak. Bakanlar meclis dışından doğrudan Cumhurbaşkanı tarafından seçilecek. Milletvekili olarak meclise giren Çavuşoğlu'nu ise Alanyalı vatandaşlar yeniden Dışişleri Bakanı olarak görmek istiyor. 

Etiketler: Mevlüt Çavuşoğlu  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki