Radyo TimeRadyo Time

Alanya festivale hazır

Alanya, festivale hazır .Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, bugün bir basın toplantısı düzenleyerek, yarın başlayacak 15. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’ne vatandaşları davet etti.
Bu haber 1429 kere okunmuş.22 Mayıs 2015, Cuma - 15:19

 Alanya Belediyesi tarafından bu yıl 15. kez düzenlenecek Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde ünlü sanatçılar sahne alacak. 

 Festival ile ilgili bilgi veren Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Turizm ve Sanat Festivali, hepimizin festivali. 15 yıldır Alanya ile özdeşleşen, geleneksel hale gelen bir etkinlik. Her yıl farklı konuları işleyip, kaybolmaya yüz tutan değerlerimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Bu yıl ki temamız ise “Muz ve Muz Lifi”nden üretilen hediyeliklerdir. Büyüyerek devam festivalimize hep birlikte sahip çıkalım, yaşatalım” dedi.

 Festivale, 10 ülkeden 70’in üzerinde misafirin katılacağını kaydeden Başkan Yücel, “3 gün sürecek festivalde, vatandaşlarımızın huzurlu ve hoş vakit geçirebilmesi için gerekli ortamı sağladık. İnşallah yabancı misafirlerimiz de Alanya halkıyla birlikte belleklerinde güzel anıların kalacağı bir festival yaşarlar. Mahallerimizde yaşayan vatandaşlarımız dahil tüm Alanya halkını festivale davet ediyorum” dedi.

 Başkan Yücel’den sonra söz alan Festival Komitesi Başkanı Mehmet Ali Koçak, Alanya Belediyesi’nin muz lifi projesinin ev ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. Festivalde muz ve muz lifinden yapılan ürünlerin sergileneceğini belirten Koçak, “Geçmişte Alanya’nın en önemli gelir kaynağı olan muzun, ekim alanları günümüzde her ne kadar azalsa da muz hala Alanya için önemli bir kazanç kaynağınıdır. Festival stantlarını gezen vatandaşlar muz lifinden yapılan fularlar, dokumalar, bebekler, panolar, çeşitli süs eşyaları, her türlü muzlu yiyecek ve içecekleri görebilecekler. 15. Sanat Festivali muzlu bir festival olacak” şeklinde konuştu.

 Ünlüler geçidi yaşanacak 3 gün sürecek festivalde, birbirinden ünlü sanatçılar sahne alacak. Türk Pop Müziğinin Sevilen Sesleri Hande Yener, Murat Boz ve Funda Arar festivalde Alanya halkı ile buluşacak. Festivalin ilk gününde Serkan Çağrı’nın açılış konserinden sonra, Belediye arkasında saat 22.00’da Hande Yener sahne alacak. 24 Mayıs Pazar günü ise yine aynı saatte Murat Boz, festivalin son günü 25 Mayıs Pazartesi saat 22.00’da Funda Arar konseriyle festival vatandaşlara veda edecek.

-Haberin videosu için tıklayınız! 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki