Radyo TimeRadyo Time

Alanya Gülevşen Cami restore ediliyor

Alanya Eğitim Bir Sen Teşkilatı tarafından 2017 yılı Aralık ayında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, AK Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve 2018 yılı Haziran ayında da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na sunulan raporda dile getirilen Alanya Gülevşen Cami’nin restorasyonu gerçek oluyor.
Bu haber 285 kere okunmuş.31 Ocak 2019, Perşembe - 12:24

 Antalya Valisi Münir Karaloğlu Antalya’nın fethinin 812. yılı hediyesi olarak Karamanoğlu Beyliği tarafından 1373'te inşa edilen Alanya Gülevşen Camii'nin projelerinin hazır olduğunu, kuruldan geçince restorasyonunu yaptırıp ibadete açılacağını belirtti.

 Alanya Eğitim Birsen Temsilcisi Abuzer Gündoğar, "1373 yılından 20. yy. başına kadar ibadete açık olarak  Alanya Gülevşen Cami harabelikten kurtularak restorasyonu yapılıyor. Birçok sivil toplum kuruluşu tarafından ve sendikamız tarafından dile getirilen caminin restorasyonunda emeği geçen başta Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Alanya Gülevşen Cami'nin restorasyonunu raporumuzda Kadim Alanya’nın Tanıtılması başlığı ile dile getirmiştik" dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki