Radyo TimeRadyo Time

Alanya kapalı pazar yerine kavuşuyor

Alanya Belediyesi, Ucuz Halk Pazarı ve Salı Pazarı’nı daha modern bir görünüme kavuşturmak ve işlevini artırmak için başlattığı çalışmalarını tamamladı.
Bu haber 240 kere okunmuş.11 Nisan 2018, Çarşamba - 16:24

 Alanya’ya yeni bir kapalı pazar alanı kazandırdıklarını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Pazarcılar Odası Başkanı Hasan Yiğit ile birlikte kapalı pazar yerindeki son çalışmaları denetledi.

 Alanya Belediyesi, kentin daha modern bir görünüme sahip olması için gereken kentsel dönüşüm ve gelişim uygulamalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda, Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali baştan sona yenilenerek kapalı pazar yerine dönüştürüldü. Çalışmaları yerinde denetleyen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya’nın kapalı pazar yeri eksikliğinin giderildiğini,pazarcı esnafı ve vatandaşların rahatça kullanabileceği modern bir pazar yeri kazandırdıklarını söyledi.

 Alanya Belediyesi tarafından Ucuz Halk Pazarı ve Balıkçı Hali’nde başlatılan tadilat ve düzenleme çalışmalarıkapsamında mevcut çarşıda seramikler yenilenerek altyapı giderleri yeniden yapıldı. Pazar yerinin üstü modern sistemlerle örtüldü. Tüm yapılar baştan sona yenilendi. Yeni düzenleme ile modern bir görünüme kavuşturulan Ucuz Halk Pazarı’nın güney kısmına giriş takı ve zabıta eğitim merkezi de yapıldı.

 Balık Hali’nin yanında bulunan Salı Pazarı yerine kapalı pazar yeri inşa edildiğini anlatan Başkan Yücel, “Mevcut pazar alanının yağmurdan ve güneşten etkilenmemesi, modern, düzenli ve konforlu kullanımı için yanları açık, üstü kapalı pazar yeri yaptık.Bugün Pazarcılar Odası başkanımızla açılış öncesi son hazırlıkları denetledik. Son rötuşların ardından halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 Salı Pazarı’nın kurulduğu alanı kapalı pazar yeri olarak kısa süre sonra hizmete açacaklarını kaydeden Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; “Ucuz Halk Pazarı ve Balık Hali’ni yenileyerek insanların güvenle alışveriş yapabileceği, Alanya’ya yakışır bir merkeze dönüştürdük. Şimdiden tüm halkımıza hayırlı olsun” dedi.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki