Radyo TimeRadyo Time

Alanya Kent Konseyi 5 Aralık için toplandı

Alanya Kent Konseyi, 5 Aralık Türk Kadınına Seçme ve Seçilme Hakkının Verilişinin Yıl Dönümü Kutlamaları için, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in de katılımıyla Yerel Gündem 21 Evi’nde toplandı.
Bu haber 298 kere okunmuş.29 Kasım 2019, Cuma - 17:45

Toplantıya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Ümran Aykut ve Alanya’da faaliyet gösteren kurum, siyasi parti, oda ve derneklerin 38 kadın temsilcisi katılım sağladı. 5 Aralık etkinliği için kadınlara destek veren, Başkan Yücel kadınların talep ve önerilerini dinledi.

Alanya Kent Konseyi’nin projesi olan haftanın bir günü semt pazarları gibi belirlenen bölgede kadınların ürettiği organik ürünleri sergileyebilme olanağı sağlanması da toplantıda görüşüldü. Başkan Yücel, belediye faaliyetleri ve planlanan projelerden de katılımcılara bahsetti. Başkan Yücel: “Bu dönem kadınları ve çocukları kapsayan sosyal projelere ağırlık verdik, bu konularda bir öneri ya da projeniz olursa elimizden geldiğince destekleriz. Her zaman belediye olarak destekçiniziz” dedi. 

Ardından toplantıya devam eden kadınlar, 5 Aralık 2019 Perşembe günü saat 12.00’de Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek olan program için planlama yaptı. 

Belirlenen program ise şöyle: Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması, çelenk sunumu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar ve temsili sandığa dileklerin atılması.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki