Radyo TimeRadyo Time

Alanya Kent Konseyi'nden 5 Haziran Dünya Çevre Günü mesajı

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, 05 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla açıklama yaptı.
Bu haber 144 kere okunmuş.05 Haziran 2020, Cuma - 15:34

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, 05 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada; şehrimizde ve ülkemizde yaşanan çevre sorunlarına dikkat çekti. Kentimiz başta olmak üzere ülkenin farklı noktalarında telafisi mümkün olamayan tahribatların yaşandığına dikkat çeken Özcan, vatandaşlardan çevreye karşı daha duyarlı olmaları çağrısı yaptı. 

İnsanların daha fazla kazanma hırsı nedeniyle ortaya koyduğu davranışların geleceğimizi tehdit edecek boyuta geldiğini kaydeden Nurhan Özcan, hızlı nüfus artışı, kırsaldan şehirlere yapılan göçler, nüfusun önemli kısmının şehirlerde yaşamaya başlaması ve değişen tüketim alışkanlıklarının çevre kirliliğinin artmasına ve tüm dünyada küresel bir sorun olarak insanlığın karşısına çıkmasına neden olduğunu kaydetti. 

Son dönemde ortaya çıkan doğal afetlerin çevreye verdiğimiz tahribatın bir sonucu olduğuna işaret eden Özcan, “Yıllardır devam eden kıyı işgalleri, orman yangınları, taş ocakları, tarım ve mera alanlarının yok edilmesi, bilinçsiz tarımsal çalışmalar ve duyarsız vatandaşların sosyal yaşam alanlarında yaptığı kirlilikler ve kanunlara aykırı olarak yapılan inşaat çalışmaları kentimizin önemli çevre sorunları olarak dikkat çekiyor” dedi.

Çocuklarımıza daha sağlıklı bir dünya bırakmak için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi uyarısında bulunan Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, daha temiz ve sağlıklı bir dünya dileğinde bulundu.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
Çok OkunanlarBugün . Dün . Bu Hafta
Kritere uygun haber bulunamıyor.
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki