Radyo TimeRadyo Time

Alanya-Kıbrıs arası gemi seferleri başlıyor

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kıbrıs-Antalya ve Alanya arasında 3,5 saatlik gemi seferlerinin 1-2 ay içerisinde başlayacağını söyledi.
Bu haber 269 kere okunmuş.06 Nisan 2018, Cuma - 15:11

 KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Başkan Mevlüt Yeni ve Yönetim Kurulu ile bir araya geldi. Ardından basın açıklaması yapan Ataoğlu, KKTC ile Türkiye arasında dostluk bağının yanı sıra turizmde de önemli adımlar atıldığını söyledi. Turizm hedefini bu yıl 300.000 arttırarak 2.000.000’a çekmek istediklerini ifade eden Bakan Ataoğlu, Antalya-Alanya-Kıbrıs arasında 400 kişilik lüks gemilerle ulaşım seferleri için çalışma içerisinde olduklarını ve yaz dönemi öncesinde bu seferlerin devreye gireceğini söyledi. 

 Proje için çok sayıda teklifin olduğunu kaydeden Bakan Ataoğlu, "Alanya ile ilgili 2,5 saatlik bir yolculuk, dün bir görüşme sonrasında ise 4,5 saati 3,5 saate indirecek olan daha iyi ve konforlu 400 kişilik gemilerin olduğunun bilgisini aldık. Onlarla da görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Önümüzdeki 1-2 ay içerisinde devreye girecek diye düşünüyoruz" dedi. 

 AGC Başkanı Mevlüt Yeni de, Yavru Vatan KKTC’yi AGC olarak çok önemsediklerini belirterek, Antalya ile Kıbrıs arasında önemli dostluk bağının olduğuna vurgu yaptı. KKTC ile Antalya arasında medya köprüsü oluşturmak istediklerini ifade eden Yeni, "Bu köprü üzerinden hem ada hem bu tarafta ticaret yapmak, mesaj vermek isteyen herkesin bu medya köprüsü kullanabileceğini ve bunun da temelinin sağlam olduğunu Kuzey Kıbrıs’a duyurmak istiyoruz" diye konuştu. 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki