Radyo TimeRadyo Time

Alanya müziğe doyacak

17. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde Alanya müziğe doyacak. Festival kapsamında ünlü sanatçılar, folklor, müzik ve animasyon grupları Belediye Binası arkasında ve İskele Şelale Meydanı’nda halka ücretsiz konser verecek. 20-21-22 Mayıs tarihlerini kapsayan festivalde, Türkiye’ni en sevilen sanatçılarından Zara, Mustafa Ceceli ve Candan Erçetin Belediye Binası arkasında hayranlarına seslenecek.
Bu haber 196 kere okunmuş.15 Mayıs 2017, Pazartesi - 11:36

 20-21-22 Mayıs tarihlerinde Alanya Belediyesi tarafından düzenlenecek “sevgi” temalı 17. Uluslararası Alanya Turizm ve Sanat Festivali”nde geri sayım başladı. Festivalle ilgili tüm hazırlıkları tamamlayan Alanya Belediyesi, festivalde bir birinden değerli sanatçıları ağırlayacak. Ünlülerin Alanya konseri, İstanbul basının da gözleri Alanya’ya dikmesine neden oldu. Festival programı kapsamında 20 Mayıs saat 22.00’da Candan Erçetin, 21 Mayıs’ta Zara ve 22 Mayıs’ta ise Mustafa Ceceli sahne alacak. 

 “Sevgi Hep Vardı” sloganıyla Alanya Müzesi’nde sergilenen Roma dönemine ait ostotek (sevgi taşı) parçasından hareket eden Alanya Belediyesi, bu yıl düzenleyeceği festivalin ana temasını sevgi üzerine kurdu.

 Festivalde her yıl Alanya kültürüne ait bir konuyu ön plana çıkararak işlediklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 20 Mayıs’ta başlayacak bu yılki festivalde sevgi ve hoşgörü konularını ele aldıklarını söyledi. 

 Müze Müdürlüğü’nün de desteğiyle festival kapsamında Alanya Müzesi’nde bulunan ve toprak altından çıkarılan eserlerle ilgili de bir fotoğraf sergisi açılacak.  Bunun yanı sıra festival alanında, Alanya’nın kültürel ve sosyal yapısını anlatan geçmişten günümüze fotoğraf sergileri de yer alacak. Ayrıca yemek ve el sanatlarının sergilendiği 90 standın yer alacağı, 17. Alanya Uluslararası Turizm ve Sanat Festivali’nde stantlar göz kamaştıracak. Yemek ve sanat stantlarında bir birinden önemli yöresel değerler görücüye çıkacak. Alanya Belediyesi kursiyerlerinin hazırladığı ipek kozasından çiçekler, muz lifinden ürünler, el nakışları halkın beğenisine sunulacak.
 
 Geleneksel festival korteji 20 Mayıs Cumartesi saat 17.30’da Atatürk Anıtı önünden başlayacak. Korteje, protokol, vatandaşlar ve kardeş şehirlerin yanı sıra 40 kişilik mehter takımı, geçmişten günümüze kapsamlı bir Yörük Göçü, folklor ve animasyon grupları eşlik edecek.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 2 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
ALTSO Başkanı kim olmalı?
 
haber yazılımı: buki