Radyo TimeRadyo Time

Alanya SGK’dan son gün uyarısı

Alanya Sosyal Güvenlik Merkez Müdürü Muharrem Kaya, yapılandırmada son günün 31 Ağustos olduğunu hatırlatarak, yazılı bir açıklama yaptı.
Bu haber 421 kere okunmuş.29 Ağustos 2018, Çarşamba - 12:12

Kaya, “Sigorta Primi, Vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 7143 sayılı Kanun gereğince 31 Temmuz tarihinde sona ermesi beklenen başvuru süreleri 27 Ağustos 2018’e kadar uzatılmış ve yapılandırma müracaatları,  27 Ağustos 2018 tarihinde, Alanya Sosyal Güvenlik Merkez Müdürlüğü, gece saat 23:59’a kadar yapılandırma müracaatlarının yapılabilmesi için açık bulundurularak, yapılandırma müracaat süresi sona ermişti. 

7143 sayılı Kanun, İşverenlerimize ve Sigortalılarımıza ödeme konusunda  büyük imkanlar verdiği göz önünde bulundurulduğunda ve Kanunun ilk 2 taksitin ödenmemesi halinde yapılandırmanın bozulacağı hükmü dikkate alındığında,  ilk taksitin 31 Ağustos 2018 tarihi saat 23:59'a kadar internet ve bankalar aracılığı ile yapılabileceği hususunu da, iş verenlerimiz ve sigortalılarımızın dikkate almaları gerekmektedir. 

Bu itibarla, iş veren ve sigortalılarımızın kurumumuza olan borçlarını, kurumumuzun sunmuş olduğu bu imkandan yararlanması ve yapılandırmalarının bozulmaması için kendilerine sunulmuş olan bu imkanlardan faydalanabilmelerinin devamı için, mutlaka ilk taksit/peşin ödemelerinin son ödeme tarihi olan 31 Ağustos 2018 tarihi saat 23.59’a kadar internet ve banka aracılığı ile ödemelerini yapmalarını önemle tavsiye ediyoruz.

Ayrıca, kanun gereğince, yapılandırmanın bozulmaması için, ilk 2 taksitin ödenme zorunluluğu sebebiyle 2. taksitin de 31 Ekim 2018 tarihi olduğunu önemle hatırlatırız. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla arz ederim” dedi.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki