Radyo TimeRadyo Time

Alanya tarihinde bir ilk

Alanya tarihinde ilk kez ruhsatlı maden kalker ocağını Alanya Belediyesi kurdu.
Bu haber 313 kere okunmuş.03 Ağustos 2017, Perşembe - 13:29

 Alanya Belediyesi, yol, asfalt, dolgu, alt yapı, üst yapı, inşaat, beton hizmetlerinde kullanacağı kum ve çakıl gibi ham maddeyi üretecek, kırma, eleme tesisi Maden Kalker Ocağı’nı hizmete soktu.

 Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’ndan 31.07.2017 tarihinde Maden Kalker Ocağı’nın işletme ruhsatını alan Alanya Belediyesi, ilk kez ruhsatlı Maden Kalker Ocağı kuran kurum olarak da Alanya tarihine geçti.

 Saatte 400 ton üretim kapasitesiyle hizmet veren Maden Kalker Ocağı, belediye hizmetlerinin maliyetini düşürecek ve aynı zamanda daha hızlı, daha kaliteli ve daha ucuz hizmet sağlayacak.

 Haftalık Encümen Toplantısı’nda konuyla ilgili basına açıklama yapan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Bugün yaklaşık 3 yıldır mücadelesini verdiğimiz Maden Kalker Ocağını kurarak hizmete sunduk. Belediyemiz, üretken belediyecilik adı altında icraatlarına, faaliyetlerine devam ediyor. Alanya Belediyesi olarak Alanya tarihinde ilk kez madencilik faaliyetleri için iş yeri açma ruhsatı alan devlet kurumuyuz. 31.07.2017 tarihli artık Alanya Belediyesi’nin bir Maden Kalker Ocağı ruhsatı var. Bundan sonraki çalışmalarımızı da buradan sürdüreceğiz. Çıplaklı’da 2 hektar alana kurduğumuz tesisimiz belediyemizin daha ekonomik ve daha kaliteli hizmet üretmesini sağlayacaktır” dedi.

 Geçtiğimiz hafta düzenlenen 13. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’yle ilgili de basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Gökbel’in artık bir marka haline geldiğini söyledi.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki