Radyo TimeRadyo Time

Alanya Ultra Trail Maratonu herkesi büyüledi

‘Yörüklerin izinde, Torosların zirvesinde’ sloganıyla hayata geçirilen Alanya Ultra Trail Maratonu sona erdi. Red Bull sporcusu, milli atlet Ahmet Arslan tarafından organize edilen yarışta Alanya Ultra Maratonu etabında erkeklerde Rusya'dan Dmitry Mityaev, kadınlarda ise İngiltere'den Holly Page birinci oldu.
Bu haber 313 kere okunmuş.26 Mart 2018, Pazartesi - 14:04

 Organizasyonunu Red Bull sporcusu Ahmet Arslan’ın üstlendiği Alanya Ultra Trail Maratonu haftasonu gerçekleştirildi. ‘Yörüklerin izinde, Torosların zirvesinde’ sloganıyla hayata geçirilen yarış, şehrin simgelerinden biri olan Kızılkule’de başlayıp, Alanya Kalesi’nin surlarını, Damlataş Mağarası’nı, muz bahçelerini geride bıraktıktan sonra Toroslar’ın zirvesine kadar uzandı. Zorlu maratonda koşucular bölgenin tarihsel dokusuna sahip olan birçok noktaya ayak bastı. 

 Yarışın Organizatörü, Milli Sporcu Ahmet Arslan “Geçtiğimiz yıl yaptığımız güzel başlangıcı pekiştirmek, organizasyonumuzu daha yukarı seviyelere çıkarmak hedefindeydik. Organizasyon sonunda bu hedefe ulaştık ve çok mutluyuz. Özellikle en uzun mesafeler olan 66 km ve 45 km etaplarında dünyaca ünlü ultra maratoncular yarıştı. Sky Race ve Ultra maratonlarda dünyanın en iyilerinden olan Red Bull atletleri Ekaterina Mityaeva, Dmitry Mityaev, Salomon sporcusu UTMB’de 5.’liği olan Tom Owens ve Holly Page gibi sporcuların organizasyonda yer alması ve yarış parkurlarını ve organizasyonu çok başarılı bulmaları bizleri çok mutlu etti. Organizasyon için yola çıkış amacımız; uluslararası takvimde önemli yeri olan bir marka yaratmaktı. Bu amaca doğru adım adım ilerlemek bizleri fazlasıyla mutlu etti. Organizasyonun bütün mesafelerinde yarışan sporcular büyük keyif aldılar. Parkurların zorluğu sporcuları bir hayli yordu ama koşulan rotaların manzarası ve patikaların güzelliği sporcuları oldukça etkiledi.” açıklamasını yaptı. 

 Alanya Belediyesi ve Utopia World Hotel’in katkılarıyla ilçede ikinci kez gerçekleştirilen Ultra Trail Maratonu'nunda 19 ülkeden 85 yabancı sporcu da yer aldı. 66 kilometrelik Ultra Trail Maratonu'na 90, 45 kilometrelik Taurus Dağ Maratonu'na 89 ve 21 kilometrelik Keykubat Dağ Koşusu'na 186 sporcu katıldı.

 Keykubat Dağ Koşusu'nda kadınlarda Rusya'dan Natalia Gyurten, erkeklerde Türkiye'den Zülfü Karabulut birinciliği elde etti. Alanya Ultra Trail'de ise erkeklerde Rusya'dan Dmitry Mityaev, kadınlarda ise İngiltere'den Holly Page birinci oldu.

 Taurus Dağ Maratonu'nda ise erkeklerde İngiltere'den Tom Owens, kadınlarda Rusya'dan Natalya Morozova ilk sırayı aldı.

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Antalya BŞB Başkanı Muhittin Böcek'in çalışmalarını beğeniyor musunuz?
 
haber yazılımı: buki