Radyo TimeRadyo Time

Alanya Ziraat Odası’ndan anlamlı proje!

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe ve Yönetim Kurulu Üyeleri özellikle kırsalda yaşayan üreticilerin evlatları için anlamlı bir sosyal projeye imza attı.
Bu haber 119 kere okunmuş.30 Ekim 2020, Cuma - 13:17

Oda binasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, bundan sonra da sosyal projelerine devam edeceklerini belirtti. Bu kapsamda oda yönetimi tarafından hazırlatılan Tüm Dersler Soru Bankası ihtiyaç sahibi üreticilerin çocuklarına ulaştırılmaya başladı.

Özellikle kırsalda bulunan üreticilere ulaşmaya önem gösterdiklerini belirten Başkan Göktepe, “Odamızın vizyonu gereği her zaman sosyal projelere açık bir şekilde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu hususta her mahalledeki delegelerimiz ve muhtarlarımız aracılığıyla özellikle kırsaldaki üreticilerimize ulaşmak istiyoruz. Kendim de kırsaldan gelen çiftçi bir babanın evladı olarak okul hayatım hep gurbette geçmiştir. Bu hususta öğrencilik yıllarında kendimin de çektiği sıkıntıları göz önüne alarak kırsaldaki üreticilerimizin çocuklarına özellikle pandemi sürecinde okula kısıtlı şekilde giden ya da şu anda okula hiç gitmeyen öğrencilerimizi de göz ön önüne alarak böyle bir proje gerçekleştirdik. Okula giden öğrencilerimizin de evlerine geldiklerinde çalışmalarında soru bankalarına kolayca ulaşabilmelerini amaçladık. Bir nebze üreticilerimizin evlatlarına yardımcı olabilmek adına Ziraat Odası olarak 2'nci ve 8’inci sınıf dahil olmak bütün derslerin olduğu soru bankası hazırlattık. Tarıma ilgili olan gelecek nesil evlatlarımız bizleri ziyaret edebilirler. Ya da üreticilerimiz bizzat gelerek bu hususta bizlerden talepte bulunabilirler” dedi. Göktepe oda binasına gelemeyen üreticilerin soru bankası ve benzer konular için mahalle muhtarları ve delegelerle de iletişime geçebileceklerini vurguladı. Ayrıca ilk yağmurun yağdığını belirten Başkan Göktepe, üreticilerin Tarım Sigortası konusunda da hassas davranması gerektiğini önemle vurguladı.

 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki