Radyo TimeRadyo Time

Alanya'da 19 Mayıs coşkuyla kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümü Alanya’da coşku ve heyecan içinde kutlandı. sabah Saatlerinde başlayan kutlamalar, akşam Alanya Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ile devam etti.
Bu haber 431 kere okunmuş.20 Mayıs 2018, Pazar - 13:48

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik Ve Spor Bayramı’nın 99. yıl dönümü Alanya’da coşku ve heyecan içinde kutlandı.  Sabah saatlerinde başlayan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı coşkusu, akşam Alanya Belediyesi ve Kent Konseyi iş birliğinde düzenlenen Fener Alayı Yürüyüşü ile devam etti. 

 Fener Alayı Yürüyüşüne katılan protokol ve vatandaşlar, Hükümet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde toplandı. Fener Alayı, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve protokol üyelerinin gençlik ateşini yakması ile başladı. Gençlik ateşinin yakılmasının ardından 7’den 77’ye binlerce vatandaş, Atatürk Caddesi'nde yürüyüşe geçti. 

 Protokol üyeleri, gençler ve vatandaşlar, Türk bayrakları ve meşalelerle Anıt önünden İskele’ye kadar omuz omuza marşlar eşliğinde yürüdü.  Yürüyüş güzergahındaki esnaflar ve vatandaşlar da Fener Alayı’na alkışlarla destek verdi. Fener alayı yürüyüşünün ardından Belediye Binasının arkasında kurulan meydana gelen 10.000’i aşkın katılımcı, saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı'nı okudu. 

 19 Mayıs Kutlamaları, Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'nin okunması ve Gençliğin Atatürk'e Cevabı ile devam etti. Ardından Onuncu Yıl Marşı ile havai fişek gösterileri geceye renk kattı. Havai fişek gösterisinin ardından kürsüye gelen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, konuşmasına 19 Mayıs’ı kutlayarak başladı. Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hizmet döneminde gençlere verilen öneme vurgu yaptı. Ardından Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan konuştu.

 Konuşmaların ardından Alanya Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri tarafından şiirler okundu.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki