Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da ASMEK’e büyük ilgi

Alanya’da hizmete açıldığı günden bu yana farklı branşlarda 3.124 kursiyere eğitim veren ASMEK, Alanyalıların gözdesi oldu. 3. yılını geride bırakan ASMEK sayesinde kursiyerler el becerilerini geliştirirken, pek çok kursiyer de iş sahibi oldu.
Bu haber 320 kere okunmuş.03 Temmuz 2018, Salı - 11:23

 Türkiye’nin en büyük yaygın eğitim kurumlarından olan Büyükşehir Belediyesi Antalya Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (ASMEK) verdiği mesleki eğitimle her yıl binlerce kursiyere yeni iş kapılarını aralayarak, kollarına altın birer bilezik kazandırıyor. Alanya’da 3. yılını geride bırakan ASMEK’ten, sadece 2017- 2018 Eğitim Öğretim yılında 1.300 kursiyer faydalandı. 3 yılda ise kursiyer sayısı 3.124’e ulaştı. Anneleri kursta iken çocukları da unutulmadı. ASMEK içerisinde bulunan kreşte 3-6 yaş arası 74 çocuğa okul öncesi eğitim verildi. 

 15 yaş üstü her bireyin faydalanabileceği yüzlerce branşı bünyesinde barındıran ASMEK ile binlerce vatandaş da iş sahibi oldu. Özellikle ev hanımlarının büyük ilgi gösterdiği ücretsiz kurslar sonrası başarılı olan kursiyerlere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı iş ve meslek belgeleri veriliyor. Bu sayede kursları tamamlayan vatandaşlar hem hobi ediniyor hem de yeni iş fırsatlarının kapılarını aralıyor. Yapılan el emeği göz nuru ürünler ise ilçede düzenlenen kültür ve sanat şenliklerinde sergilenerek, kursiyerlere ek gelir sağlıyor. 

 Alanya ASMEK’te 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı Eylül ayında başlayacak. 

Etiketler: ASMEK  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
haber yazılımı: buki