Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da böyle skandal görülmedi

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) sonuçlarına göre, YGS'ye giren 2.162.895 adaydan 2.161.438'inin puanı hesaplandı.
Bu haber 932 kere okunmuş.05 Nisan 2017, Çarşamba - 14:30

 Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) sonuçlarına göre, YGS'ye giren 2.162.895 adaydan 2.161.438'inin puanı hesaplandı, ancak Alanya Bahçeşehir Fen Lisesi Öğrencisi Mehmet Batuhan Kaya Alanya 1.si ve Türkiye 213.sü olurken, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü büyük hata yaparak, Alanya Hüseyin Girenes Fen Lisesi’nde okuyan ve Türkiye sıralamasında 297. sırada yer alan İrem Yağmur Geberdek isimli öğrenciyi Alanya 1.si olarak kamuoyu ile paylaşması ve yine yerel bir gazeteye bu şekilde haber yaptırması büyük tepkilere neden oldu. 

 Konuya ilişkin üzüntülerini belirten Alanya Bahçeşehir Okulları Yetkilisi Cihan Baba, “Bu yanlışlığın İvedilikle düzeltilmesini istiyoruz. Öğrencilerimizin ve okulumuzun başarısının hiçbir zaman gölgelenmesini arzu etmiyoruz. Konunun kasıtlı olduğunu düşünmek bile istemiyorum. Alanya İlçe Milli Eğitim'den bu hatanın düzeltilerek yeniden kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz Haziranda yapılacak olan 2. etap sınavda öğrencilerimizin etkilenmemesi için bu en doğal hakkımızdır” dedi.

 Cihan Baba, milyonlarca öğrencinin arasından Alanya’dan böyle bir başarılı öğrencinin sıralamada yer almasının son derece gurur verici olduğunu hatırlatan Baba, Mehmet Batuhan Kaya’nın son derece başarılı bir öğrenci olduğunu ve istikbal vaat ettiğini, öğrencinin bu durumdan dolayı psikolojisinin bozulduğunu belirtti.

 Son olarak Baba, “Böyle bir öğrenci yetiştirmenin gururunu ve hazzını yaşıyoruz” diyerek, öğrenci velisi Adem Kaya’ya da teşekkür etti.

-Haberin videosu için tıklayın! 

Etiketler:   Etiket Eklenmemiş.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler

-------------------------------------------------------------------

AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki