Radyo TimeRadyo Time

Alanya’da Ramazan Bayramı denetimi yapılıyor

Alanya’da vatandaşların Ramazan Bayramı’nı sorunsuz geçirmesi için Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Gıda Denetim Ekipleri denetimlerini arttırdı. Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü Denetim Ekipleri, Ramazan Ayı boyunca ve bayram süresince tüketimi artan unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller gibi gıda ürünlerini üreten ve satan işletmeleri sıkı bir şekilde denetlemeye devam ediyor.
Bu haber 159 kere okunmuş.21 Mayıs 2020, Perşembe - 12:13

Alanya Tarım ve Orman İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar’ın da denetim ekipleri ile birlikte katıldığı denetimlerinde, tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında iş yerlerinin genel hijyen durumu, personelin maske kullanımı, çalışanların sosyal mesafe kuralına uyup uymadığı, üretim ekipmanlarının temizliği ve çalışanların temizlik kurallarına riayeti denetlendi. Denetimlerde üretimde kullanılan malzemelerin ve satışı yapılan gıdaların son kullanma tarihleri ile gıda tebliğine uygun olup olmadığına bakılarak, iş yerlerin kurallara sıkı bir şekilde uymaları için uyarılarda bulunuldu.

Tarım İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, denetim sonunda yaptığı açıklamada; "Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda Çin'in Wuhan kentinde orta çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs (Covid-19) salgını nedeni ile İlçe Müdürlüğü olarak bu zorlu süreçte gerekli tedbirlerimizi aldık. Bu süreci en iyi şekilde atlatmak için aldığımız kurumsal ve bireysel tedbirler ile her zaman üreticimizin ve tüketicimizin yanında yer aldık. Vatandaşlarımıza hizmetleri aksatmadan ulaştırmak için tüm personelimizle birlikte koordineli bir şekilde çalıştık. Bu zorlu süreçte bir yandan üretimimizin aralıksız devam etmesi için üreticilerimize, her zaman olduğu gibi hep destek olmaya çalıştık. Teknik personellerimiz, sürekli üreticimizi ve yetiştiricilerimizi tarlasında, ahırında, serasında ve bahçesinde ziyaret ederek üretimimizde, bir aksama olmasın diye gerekli teknik desteği verdiler. Diğer yandan tüketicilerimize gıdanın sağlıklı bir şekilde ulaşması için denetimlerimize 12 ay boyunca olduğu gibi sıkı bir şekilde devam ettik. 

Ramazan Bayramı süresince özellikle tüketimi artacak unlu mamuller, ekmek, tatlı, şeker ve şekerli mamuller gibi gıda ürünlerini üreten ve satan işletmelerin denetimlerine, Ramazan Ayı boyunca olduğu gibi bayram süresincede ağırlık vereceğiz. Denetimlerimizde, hijyen ve gıda denetimizin yanında işletmelerin korona virüs (Covid-19) salgını tedbirleri kapsamında alınan tedbirlere uyup uymadığını da sıkı bir şekilde kontrol ediyoruz. Bayram süresince ilçe müdürlüğümüzde nöbetçi gıda denetim ekiplerimiz görev yapacak. Vatandaşlarımız bayram öncesi ve bayram süresince gıda ile ilgili her türlü sorunlarını Bakanlığımızın (Alo Gıda 174) hattına ve İlçe Müdürlüğümüze bildirebilirler. Bu zorlu süreci hep birlikte atlatmak dileğiyle “Biz Bize Yeteriz Türkiye’m” diyerek tüm üreticilerimizin ve halkımızın Ramazan Bayramı’nı kutlarım” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki