Radyo TimeRadyo Time

Alanya'da TEOG heyecanı

23 ve 24 Kasım tarihleri arasında yapılacak olan TEOG Sınavı’na ilçe genelinde toplamda 4.313 öğrenci katılacak.
Bu haber 930 kere okunmuş.22 Kasım 2016, Salı - 13:08

 23 Kasım 2016 Çarşamba ve 24 Kasım 2016 Perşembe günü 8. sınıf öğrencilerinin katılacağı ortak sınavlar, yurt içi ve yurt dışındaki sınav merkezlerinde, Türkiye saati ile her iki günde bir oturumda üç ders yazılısı olmak üzere iki oturum halinde, saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak ve aynı anda tamamlanacak. Ortak sınavlara mazeretleri nedeniyle katılamayacak olan öğrenciler için, 17-18 Aralık 2016 tarihlerinde Bakanlıkça belirlenen merkezlerde mazeret sınavları yapılacak.

 Özel Eğitim Uygulama Okulları ve bu okulların programını uygulayan özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren orta veya ağır zihinsel engelli öğrenciler ile ağır otistik öğrenciler ortak sınavlardan muaf tutulacak. Öğrenciler, yanlarında sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo gibi iletişim araçları ile bilgisayar özelliği taşıyan her türlü cihazlarla sınava alınmayacak. Sınav görevlileri tarafından nüfus cüzdanları kontrol edilecek.

 Her dersin yazılı sınavı başladıktan sonra ilk 15 dakika içinde gelen öğrenciler sınava alınacak ve bu öğrencilere ek süre verilmeyecek. Öğrenciler, ders yazılı sınavı başladıktan sonra ilk 20 dakika sınav salonundan çıkmayacak (sağlık durumu nedeni hariç), bu süre tamamlandıktan sonra talep eden öğrencinin sınav salonundan çıkmasına izin verilecek. Öğrencilerin engelleri sebebiyle sürekli kullandıkları ilaç, araç-gereç ve cihazları kendilerinin getirmesi kaydıyla sınavda kullanmalarına izin verilecek.

  4.313 öğrenci TEOG Sınavlarında ter dökeceğini belirten Alanya Kaymakamı Hasan Tanrıseven, “Alanya Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı resmi ve özel 61 ortaokulda, 340 salonda 2.230 erkek, 2.083 kız öğrenci olmak üzere toplam 4.313 öğrenci TEOG’da ter dökecek. Bu sınavlarda 1.019 sınav görevlisi görev yapacak. Sınava girecek bütün öğrencilerimize, sınav görevlisi öğretmen ve okul sınav yürütme komisyonlarımıza üstün başarılar dilerim. Vatandaş, esnaf ve tüm halkımızın sınav günü sınav güvenliği için gürültü, iş makinesi, korna ve sınavı olumsuz yönde etkileyecek her türlü durumdan kaçınılması gerekmektedir” dedi.

 Alanya İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Emin Yaman, sınava girecek öğrencilerimize başarılar diledi ve şunları ekledi: “Biliyoruz ki emeklerinizin karşılığını alacağınız bu sınava hepiniz çok çalıştınız ve bizler de sizlerin rahat, huzurlu ve sorunsuz bir sınav geçirmeniz için tüm tedbirlerimizi aldık. Okullarınızda öğretmenleriniz sınavla ilgili önemli tavsiyeler verdi, hatırlatmalarda bulundular. Sizlere güveniyor ve elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyoruz”

Etiketler: TEOG   Alanya   MEB   Alanya Kaymakamlığı  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki