Radyo TimeRadyo Time

Alanya'da yağan yağmur Cumhuriyet coşkusuna engel olamadı

Cumhuriyetin ilan edilişinin 97. yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Alanya'da da kutlandı. Alanyalılar olumsuz hava şartlarına rağmen cumhuriyeti coşkuyla kutladı.
Bu haber 74 kere okunmuş.29 Ekim 2020, Perşembe - 14:30

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen kutlamalara Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Koray Kesgin, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Engin Burak Mindivanlı, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı, idari birim amirleri,  sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Kaymakamlık önünde başlayan tebrikatın ardından kutlamalar anıt önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Ardından günün anlam ve önemine dair konuşma yapan Kaymakam Ürkmezer, Cumhuriyetin sadece halkın ülke yönetiminde söz sahibi olması anlamına gelmediğini, aynı zamanda Türkiye’nin müreffeh ülkeler seviyesine ulaşmasına katkıda bulunduğunu söyledi.
Alanya Kaymakamı Fatih Ürkmezer, törende yaptığı konuşmasında; “Yüzüncü yılına 3 kala yükselerek büyüyen Cumhuriyetimiz, her yıl bir öncekinden daha çetin sınavlardan geçen, devletimizin vazgeçilmez rejimi olmaya devam ediyor. Şu anda büyük Türk milletinin ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinci ve heyecanı içindeyim. Cumhuriyetimiz ulu bir çınar olma yolunda büyümesine, gelişmesine devam edecek. Bugün Türkiye Cumhuriyeti bir yandan köklerine daha sıkı sarılan, diğer yandan semaya doğru daha fazla yükselen, kendi bölgesiyle birlikte geniş bir alanda güvenin, huzurun ve umudun adı olan bir devlet. Devletler için genç denilebilecek 97 yıllık bir serüvene bakarak bizi yeni var olmuş bir devlet sananlar, geçmişimizdeki binlerce yıllık birikimi, tecrübeyi, gücü göremezler. Türkiye asırlara varan birikimiyle dünyada devletlere örnek olmuş bir devlet. Türk milletinin sadece 80 milyon vatandaşımızdan ibaret sananlar, bizim için dua eden, gönüllerini ve gözlerine ülkemize yöneltmiş yüz milyonlarca kardeşimizi fark edemezler. Atatürk’ün hayatta kalma mücadelesi dediği büyük bir mücadele içerisindeyiz. Cumhuriyet kurulduğu günden bugüne modern, çağdaş ve ilerici bir devlet olma gayesi içerisinde bu hayatta kalma mücadelesinde her türlü zorluğa rağmen başarılı olmuştur” dedi.

 

 

Etiketler: kutlama   29ekim   tören  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Henüz anket eklenmemiş.
haber yazılımı: buki